Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
274 560 zł
Umowa zawarta
1 października 2025
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 274 560 zł – 282 360 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa oleju opałowego do Urzędu Gminy w Małym Płocku i gminnych jednostek organizacyjnych w sezonie grzewczym 2025 – 2026.

Zamawiający Gmina Mały Płock (Mały Płock, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa oleju opałowego do Urzędu Gminy w Małym Płocku i gminnych jednostek…”, wybierając ofertę wykonawcy PHU FALKO OIL Krzysztof Falkowski. Wartość umowy: 274 560 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Mały PłockMały Płock, Podlaskie (powiat Kolneński →)opublikowano 22 października 2025
Wartość umowy
274 560 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PHU FALKO OIL Krzysztof Falkowski (Białostoczek), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 274 560,00 zł (umowę zawarto 1 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 274 560,00 zł do 282 360,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mały Płock

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Mały Płock

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669878

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Kochanowskiego 15

1.5.2.)Miejscowość

Mały Płock

1.5.3.)Kod pocztowy

18-516

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

862791312

1.5.8.)Numer faksu

862791250

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugmplock@malyplock.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.malyplock.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminamalyplock.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa w Chludniach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

2910085371

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

-

1.5.2.)Miejscowość

Chludnie

1.5.3.)Kod pocztowy

18-516

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

862791023

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bezpiecznichludnie@wp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szkola-chludnie.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa w Rogienicach Wielkich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

2910085394

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Długa 1

1.5.2.)Miejscowość

Rogienice Wielkie

1.5.3.)Kod pocztowy

18-516

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

862791070

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rogienicewielkie@vp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rogienicewielkie.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gminny Ośrodek Kultury w Małym Płocku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

2910174844

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Księdza Tadeusza Ciborowskiego 38

1.5.2.)Miejscowość

Mały Płock

1.5.3.)Kod pocztowy

18-516

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

862791375

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gok@malyplock.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip-ugmalyplock.wrotapodlasia.pl/3df18db3cd7ebbd/gminny_orodek_kultury_w_malym_pocku/

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa oleju opałowego do Urzędu Gminy w Małym Płocku i gminnych jednostek organizacyjnych w sezonie grzewczym 2025 – 2026.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fa47adb4-10d6-4fd7-bd62-38c7c0f46d03

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00488595

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00054453/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa lekkiego oleju opałowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00405814

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OGPŚ.271.1.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego w szacunkowej ilości do 78 000 litrów do budynków zarządzanych przez Urząd Gminy w Małym Płocku oraz gminne jednostki organizacyjne. Podana ilość przedmiotu zamówienia jest ilością szacunkową służącą do prawidłowego opracowania oferty. Faktyczne ilości przedmiotu zamówienia uzależnione będą od potrzeb Zamawiającego.
a) Wymagane parametry oleju opałowego zgodnie z parametrami określonymi wg normy PN-C-96024:2020 – 12 lub równoważnej dla gatunku L-1, Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. z 2016r. poz. 2008), Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2633).
- Gęstość w temperaturze 15 st. C nie wyższa niż 860 kg/m3;
- Wartość opałowa min 42,6 MJ/kg;
- Lepkość kinematyczna w temperaturze 20 st. C max. 6 mm2/s
- Temperatura płynięcia max -20 st. C;
- Pozostałość po koksowaniu (10% pozostałości destylacyjnej max. 0,3 %(m/m);
- Zawartość siarki max 0,1 %(m/m);
- Zawartość wody max. 200 mg/kg;
- Zawartość zanieczyszczeń stałych max. 24 mg/kg;
- Pozostałość po spopielaniu max. 0,01 % (m/m);
- Zawartość znacznika SY 124 6-9 mg/l;
- Zawartość barwnika S Red 19 min. 6,3 mg/l;
- Skład frakcyjny:
do temperatury 250 st. C destyluje max. 65 % (V/V),
do temperatury 350 st. C destyluje min. 85 % (V/V).

2) Miejsce realizacji dostaw: Urząd Gminy w Małym Płocku, ul. J. Kochanowskiego 15, 18-516 Mały Płock, Ośrodek Zdrowia w Małym Płocku ul. J. Kochanowskiego 17, 18-516 Mały Płock, Zabytkowy Dworek ul. Krótka 13, 18-516 Mały Płock, Szkoła Podstawowa w Chludniach, Chludnie 2, Szkoła Podstawowa w Rogienicach Wielkich, ul. Długa 1, Rogienice Wielkie, Gminny Ośrodek Kultury w Małym Płocku ul. Ks. T. Ciborowskiego 38, 18-516 Mały Płock, Świetlica Wiejska w Kątach, Kąty 22, 18-516 Mały Płock.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

274560,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

282360,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

274560,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHU FALKO OIL Krzysztof Falkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

050323425

7.3.3)Ulica

19

7.3.4)Miejscowość

Białostoczek

7.3.5)Kod pocztowy

15-592

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

274560,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mały Płock prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mały Płock.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 274 560 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHU FALKO OIL Krzysztof Falkowski (Białostoczek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.