Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
253 986 zł
Umowa zawarta
13 października 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowe godziny otwarcia PSZOK w soboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Organizacja i prowadzenie na terenie miasta Brzesko Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w roku 2026

Zamawiający Gmina Brzesko (Brzesko, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Organizacja i prowadzenie na terenie miasta Brzesko Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów…”, wybierając ofertę wykonawcy BRZESKIE ZAKŁADY KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 253 986 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BrzeskoBrzesko, Małopolskie (powiat Brzeski →)opublikowano 16 października 2025
Wartość umowy
253 986 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 września 2025

    Termin ofert: 19 września 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 października 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BRZESKIE ZAKŁADY KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Brzesko), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 253 986,44 zł (umowę zawarto 13 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRZESKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661139

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bartosza Głowackiego 51

1.5.2.)Miejscowość

Brzesko

1.5.3.)Kod pocztowy

32-800

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 14 68 63 100

1.5.8.)Numer faksu

+48 14 66 30 545

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umbrzesko@brzesko.p

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzesko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f0e184d2-1e2d-4266-829b-b0e902fbbdc4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Organizacja i prowadzenie na terenie miasta Brzesko Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w roku 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f0e184d2-1e2d-4266-829b-b0e902fbbdc4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00480031

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039038/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Organizacja i prowadzenie na terenie miasta Brzesko Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w roku 2026.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00415339

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.18.2025.IP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwanego dalej „PSZOK” na terenie gminy Brzesko na nieruchomości stanowiącej własność Wykonawcy lub co, do której Wykonawca posiada tytuł prawny na dzień złożenia oferty i co najmniej na okres świadczenia usługi (np. użytkowanie wieczyste, umowa dzierżawy, najmu, użyczenia) od dnia 01.01.2026 do 31.12.2026 roku.
W PSZOK przyjmowane będą bezpłatnie od Zamawiającego oraz od właścicieli nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych na terenie Gminy Brzesko, następujące frakcje odpadów komunalnych zbieranych selektywnie:
1)papier;
2)metal;
3)tworzywa sztuczne;
4)szkło;
5)opakowania wielomateriałowe;
6)bioodpady;
7)przeterminowane leki i odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek;
8)zużyte baterie i akumulatory;
9)zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kompletny);
10)meble i inne odpady wielkogabarytowe;
11) zużyte opony - w ilości 4 szt. w ciągu roku z gospodarstwa domowego. Powyżej ustalonej ilości będzie pobierana opłata zgodna z obowiązującym cennikiem przyjęcia odpadów do PSZOK;
12)tekstylia i odzież;
13)czysty gruz budowlany, w ilości nie większej niż 500 kg na gospodarstwo domowe na rok. Powyżej ustalonej ilości będzie pobierana opłata zgodna z obowiązującym cennikiem przyjęcia odpadów do PSZOK.
2. W ramach usług dodatkowych, Punkt Selektrywnego Zbierania Odpadow Komunalnych będzie przyjmował następujące frakcje odpadów, które podlegają opłacie dodatkowej zgodnej z uchwałą Rady Miejskiej w Brzesku Nr XXVII/218/2020 z dnia 28 października 2020 roku w sprawie określenia rodzaju dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Brzesko w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, sposób ich świadczenia oraz wysokość cen za te usługi.
1)odpady rozbiórkowe (poremontowe typu: brodzik, wanna, muszla klozetowa, zanieczyszczony gruz budowlany, styropian, panele podłogowe i ścienne, płyty gipsowe i regipsowe, itp.);
2)puszki po farbach, chemikalia, rozpuszczalniki, farby, kleje, lepiszcze, żywice;
3)opony powyżej 4 sztuk rocznie z gospodarstwa domowego;
4)niekompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny;
5)konary i gałęzie,
6)budowlane typu czysty gruz budowlany w ilości powyżej 500 kg na gospodarstwo domowe na rok.
3.Przyjęte odpady należy zbierać, oddzielnie każdą frakcję, w przeznaczonych do tego i opisanych pojemnikach oraz kontenerach. Kontenery i pojemniki na terenie PSZOK powinny być oznaczone przez WYKONAWCĘ, trwałymi, czytelnymi tablicami, zawierającymi informacje o rodzaju odpadów, na które kontener/pojemnik jest przeznaczony. Oznakowanie oraz kolorystyka kontenerów winna być zgodna z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 roku w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021r, poz. 906).
Uwaga: Wyposażenie PSZOK-u w pojemniki i kontenery jest obowiązkiem Wykonawcy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 8 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz załączniku nr 11 – Regulamin PSZOK

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

253986,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

253986,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

253986,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BRZESKIE ZAKŁADY KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 850035397

7.3.3)Ulica

ul. Juliusza Słowackiego 1

7.3.4)Miejscowość

Brzesko

7.3.5)Kod pocztowy

32-800

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

253986,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 709 934 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 709 934 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brzesko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzesko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 253 986 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BRZESKIE ZAKŁADY KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Brzesko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.