Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
9 157 350 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1przebudowa sieci wodociągowej w Gminie Orońsko obejmującej miejscowości: Guzów, Bąków, Tomaszów, Śniadków, Orońsko
    Wartość umowy
    1 199 250 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Orońsko oraz miejscowości Chronów, wykonanie prac w systemie „zaprojektuj i wybuduj” polegających na przebudowie stacji uzdatniania wody w miejscowości Orońsko oraz w miejscowości Chronów
    Wartość umowy
    7 958 100 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji jakości40%Cena70%Przedłużenie okresu gwarancji jakości15%Pojemność zbiorników wody uzdatnionej15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa sieci wodociągowej oraz hydroforni na terenie Gminy Orońsko wraz z budową zbiornika na wodę pitną, ujęcia wody oraz rozbudowę sieci wodociągowej

Zamawiający Gmina Orońsko (Orońsko, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa sieci wodociągowej oraz hydroforni na terenie Gminy Orońsko wraz z budową…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 9 157 350 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina OrońskoOrońsko, Mazowieckie (powiat Szydłowiecki →)opublikowano 16 października 2025
Łączna wartość umów
9 157 350 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Usługowy Zakład Hydrauliczny Michał Wieczorek (część 1); Benerat i Syn sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 9 157 350,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OROŃSKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223860

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna

1.5.2.)Miejscowość

Orońsko

1.5.3.)Kod pocztowy

26-505

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@oronsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oronsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2369bedc-9408-4f14-8058-9742ee7bbdfd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa sieci wodociągowej oraz hydroforni na terenie Gminy Orońsko wraz z budową zbiornika na wodę pitną, ujęcia wody oraz rozbudowę sieci wodociągowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2369bedc-9408-4f14-8058-9742ee7bbdfd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00477973

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00074386/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa sieci wodociągowej oraz hydroforni na terenie Gminy Orońsko wraz z budową zbiornika na wodę pitną, ujęcia wody oraz rozbudowę sieci wodociągowej.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00398829

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271.19.2025.SG

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

przebudowa sieci wodociągowej w Gminie Orońsko obejmującej miejscowości: Guzów, Bąków, Tomaszów, Śniadków, Orońsko

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.5.)Wartość części

2270802,37 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Orońsko oraz miejscowości Chronów, wykonanie prac w systemie „zaprojektuj i wybuduj” polegających na przebudowie stacji uzdatniania wody w miejscowości Orońsko oraz w miejscowości Chronów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.)Wartość części

6760326 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1199250 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2236600 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1199250 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługowy Zakład Hydrauliczny Michał Wieczorek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7962828332

7.3.3)Ulica

Warszawska 215/1

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1199250 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7958100 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8990070 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7958100 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Benerat i Syn sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7960014370

7.3.3)Ulica

Żytnia 4

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Dokumentacja projektowa, dostawa technologii

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7958100 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Orońsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Orońsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 157 350 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługowy Zakład Hydrauliczny Michał Wieczorek (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.