Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 289 000 zł
Umowa zawarta
17 września 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 5 289 000 zł – 8 600 160 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa budynku na potrzeby przedszkola i żłobka na terenie gminy Orońsko

Zamawiający Gmina Orońsko (Orońsko, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku na potrzeby przedszkola i żłobka na terenie gminy Orońsko”, wybierając ofertę wykonawcy ARBUD INVESTMENT Sp. z o.o. Wartość umowy: 5 289 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina OrońskoOrońsko, Mazowieckie (powiat Szydłowiecki →)opublikowano 15 października 2025
Wartość umowy
5 289 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ARBUD INVESTMENT Sp. z o.o. (Radom), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 289 000,00 zł (umowę zawarto 17 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 5 289 000,00 zł do 8 600 160,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OROŃSKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223860

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna

1.5.2.)Miejscowość

Orońsko

1.5.3.)Kod pocztowy

26-505

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@oronsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oronsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fdb045a6-bb47-462b-8842-48709493c184

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa budynku na potrzeby przedszkola i żłobka na terenie gminy Orońsko

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fdb045a6-bb47-462b-8842-48709493c184

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00475478

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00074386/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa budynku na potrzeby przedszkola i żłobka na terenie gminy Orońsko

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00186256

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271.8.2025.SG

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” budynku na potrzeby przedszkola i żłobka na działce o nr ewid

21/18 oraz 21/19, jednostka ewid. 1430004_2 – Orońsko, obręb ewid. 0008 – PGR, stanowiącej własność Gminy Orońsko

4.5.3.)Główny kod CPV

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5289000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8600160 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5289000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ARBUD INVESTMENT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9482597537

7.3.3)Ulica

Al. Wojska Polskiego 43

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5289000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Orońsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Orońsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 289 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45214100-1 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ARBUD INVESTMENT Sp. z o.o. (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.