Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PHU "ARGO" Arkadiusz Góra· Lisówmikrofirma
Wartość umowy
303 201 zł
Umowa zawarta
14 października 2025
Okres realizacji
do 28 listopada 2025
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 303 201 zł – 369 000 złodrzucone: 6
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa nawierzchni drogi gminnej ul. Żwirowa w Pawonkowie - odc. I oraz odc. II

Zamawiający Gmina Pawonków (Pawonków, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa nawierzchni drogi gminnej ul. Żwirowa w Pawonkowie - odc. I oraz odc. II”, wybierając ofertę wykonawcy PHU "ARGO" Arkadiusz Góra. Wartość umowy: 303 201 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina PawonkówPawonków, Śląskieopublikowano 14 października 2025
Wartość umowy
303 201 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PHU "ARGO" Arkadiusz Góra (Lisów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 303 201,04 zł (umowę zawarto 14 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 303 201,04 zł do 369 000,00 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 28 listopada 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pawonków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398474

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lubliniecka 16

1.5.2.)Miejscowość

Pawonków

1.5.3.)Kod pocztowy

42-772

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@pawonkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pawonkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/70132/summary

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa nawierzchni drogi gminnej ul. Żwirowa w Pawonkowie - odc. I oraz odc. II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-90132f06-8881-4d6d-815a-91bdcce2fc1a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00473595

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00019241/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.2 Przebudowa dróg gminnych

ul. Żwirowej w Pawonkowie oraz ul. Topolowej w Łagiewnikach Wielkich

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00390935

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.271.16.2025.KN

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odcinek I
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa nawierzchni drogi dojazdowej w miejscowości Pawonków ulica Żwirowa od skrzyżowania zwykłego z ulicą Pietraszowicką, i ulicą Główną w km 0+000,00 a kończąc przy działce nr 302/100 w km 0+224,38. Długość 224,38 m. W zakres inwestycji wchodzi przebudowa konstrukcji drogi i jej nawierzchni, a także korekta drogi w profilu w celu polepszenia odwodnienia powierzchniowego. Przebudowa obejmuje również wykonanie konstrukcji i nawierzchni poboczy. W ramach zadania zostaną również wyremontowane zjazdy prywatne oraz zostanie wyremontowany istniejący przepust pod drogą.

Odcinek II
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa nawierzchni drogi dojazdowej w miejscowości Pawonków ulica Żwirowa od skrzyżowania zwykłego z ulicą Żwirowa w km 0+000,00 a kończąc przy działce nr 378/24 w km 0+099,29. Długość 99,29 m. W zakres inwestycji wchodzi przebudowa konstrukcji drogi i jej nawierzchni, a także korekta drogi w profilu w celu polepszenia odwodnienia powierzchniowego. Przebudowa obejmuje również wykonanie konstrukcji i nawierzchni poboczy. W ramach zadania zostaną również wyremontowane zjazdy prywatne oraz zostanie wyremontowany istniejący przepust pod drogą.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

303201,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

369000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

303201,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHU "ARGO" Arkadiusz Góra

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

150225174

7.3.3)Ulica

Dębowa 8

7.3.4)Miejscowość

Lisów

7.3.5)Kod pocztowy

42-714

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

303201,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-11-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pawonków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pawonków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 303 201 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHU "ARGO" Arkadiusz Góra (Lisów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.