Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
7 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2025
Okres realizacji
od 1 września 2025 do 19 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktur40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz i odwóz dzieci do szkół z terenu gminy Babiak w okresie od 01.09.2025 r. do 19.12.2025 r.”

Zamawiający Gmina Babiak (Babiak, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz i odwóz dzieci do szkół z terenu gminy Babiak w okresie od 01.09.2025 r. do…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Przewóz Osób i Organizowanie Wycieczek „Maćko” Maciej Dopierała. Cena wybranej oferty: 7 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BabiakBabiak, Wielkopolskieopublikowano 14 października 2025
Cena wybranej oferty
7 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Przewóz Osób i Organizowanie Wycieczek „Maćko” Maciej Dopierała (Korzecznik-Podlesie), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 7,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2025 r. do 19 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BABIAK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019020

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 5

1.5.2.)Miejscowość

Babiak

1.5.3.)Kod pocztowy

62-620

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@babiak.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.babiak.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/babiak

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz i odwóz dzieci do szkół z terenu gminy Babiak w okresie od 01.09.2025 r. do 19.12.2025 r.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-14e68ed3-1d88-490c-8418-cb1eb3609a29

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00473402

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040995/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 „Dowóz i odwóz dzieci do szkół z terenu gminy Babiak w okresie od 01.09.2025 r. do 19.12.2025 r.”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00296274

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi w formie regularnego specjalnego dowozu do poszczególnych
szkół i odwozu dzieci po zakończonych zajęciach w okresie od 01.09.2025 r. do 19.12.2025 r.
2. W przypadku czasowego zamknięcia w wyżej wymienionym okresie placówek oświatowych
z powodu nieprzewidzianych losowych zdarzeń, zamówienie w tym okresie nie będzie realizowane. Zamówienie będzie realizowane tylko w dniach nauki szkolnej tj. w dniach, w których zajęcia szkolne odbywają się na terenie placówki oświatowej (nie dotyczy to dni kiedy placówki oświatowe są zamknięte i nauka realizowana jest zdalnie.)
3. W przypadku nauki hybrydowej, spowodowanej wytycznymi Ministra Edukacji (niezależnymi od Zamawiającego) ,Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kilometrów w ciągu dnia.
4. Zamówienie obejmuje:
- dowóz dzieci 1 autobusem liczącym min. 50 miejsc siedzących do Zespołu Szkół w Brdowie oraz odwóz po zakończonych zajęciach (miejsce wsiadania i wysiadania dzieci przy Zespole Szkół w Brdowie) z przystanków autobusowych wskazanych przez dyrektora placówki/osobę upoważnioną. Szacowana ilość kilometrów w ciągu dnia: 164 km, na podstawie orientacyjnego harmonogramu stanowiącego Załącznik nr 5a do SWZ, liczba dowożonych dzieci: 89 uczniów.
- dowóz dzieci 2 autobusami liczącym min. 50 miejsc siedzących do Zespołu Szkół w Bogusławicach oraz odwóz po zakończonych zajęciach (miejsce wsiadania i wysiadania dzieci przy Zespole Szkół w Bogusławicach) z przystanków autobusowych wskazanych przez dyrektora palcówki/osobę upoważnioną. Szacowana ilość kilometrów w ciągu dnia: 160 km, na podstawie orientacyjnego harmonogramu stanowiącego Załącznik nr 5b do SWZ liczba dowożonych dzieci: 110 uczniów.
- dowóz dzieci 2 autobusami liczącymi min. 50 miejsc siedzących do Szkoły Podstawowej w Babiaku oraz odwóz po zakończonych zajęciach (miejsce wsiadania i wysiadania dzieci przy Szkole Podstawowej w Babiaku- ul. budynek przy ul. Poznańskiej 5 i ul. Poznańskiej 22 a) z przystanków autobusowych według załączonego wykazu. Szacowana ilość kilometrów w ciągu dnia: 230 km, na podstawie orientacyjnego harmonogramu stanowiącego Załącznik nr 5c do SWZ liczba dowożonych dzieci: 101 uczniów.

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Przewóz Osób i Organizowanie Wycieczek „Maćko” Maciej Dopierała

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6661430568

7.3.4)Miejscowość

Korzecznik-Podlesie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

294728,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2025-12-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60000000-8Usługi transportowe (z wyłączeniem…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 875 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
113 811 zł491 682 zł
Rozstęp międzykwartylowy
377 871 zł
Źródło próbki
CPV 60000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
113 811 zł
Mediana
225 875 zł
Górny kwartyl
491 682 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Babiak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Babiak.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60000000-8 (Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Przewóz Osób i Organizowanie Wycieczek „Maćko” Maciej Dopierała (Korzecznik-Podlesie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.