Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
263 600 zł
Umowa zawarta
30 września 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 263 600 zł – 272 550 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Dębnie

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Dębnie (Dębno, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Dębnie”, wybierając ofertę wykonawcy PHU Petromot. Cena wybranej oferty: 263 600 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Dom Pomocy Społecznej w DębnieDębno, Wielkopolskieopublikowano 13 października 2025
Cena wybranej oferty
263 600 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 września 2025

    Termin ofert: 18 września 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 października 2025

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PHU Petromot (Skulsk), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 263 599,50 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 263 599,50 zł do 272 549,86 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Dom Pomocy Społecznej w Dębnie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000297402

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dębno 27

1.5.2.)Miejscowość

Dębno

1.5.3.)Kod pocztowy

89-310

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

672861820

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dps@dps-debno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dps-debno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1172383

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Świadczenie pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Dębnie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f99e117c-14ba-457a-969b-e7f13827ed2a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00471866

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00030685/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa oleju opałowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00414902

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DPS.II.322.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

252297,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego dla Domu Pomocy Społecznej w Dębnie. Rodzaj oleju: lekki olej opałowy Olej powinien spełniać wymagania polskiej normy PN-C-96024 oraz Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne do powyższych norm.
Zamawiający wymaga, by olej posiadał co najmniej niżej wymienione parametry:
- wartość opałowa min. 42,6 MJ/kg
- zawartość siarki ≤ 0,1 % (m/m)
- zawartość wody max. 200mg/kg
- gęstość w temperaturze 150C max. 0,860kg/m3
- temperatura zapłonu min. 560C
- lepkość kinematyczna w temperaturze 200C max. 6,00 mm2/s
- skład frakcyjny:
- do temperatury 2500C destyluje max. 65% (V/V)
- do temperatury 3500C destyluje min. 85% (V/V)
- temperatura płynięcia max. minus 200C
- zawartość zanieczyszczeń stałych max. 24mg/kg
- pozostałość po spopieleniu max 0,01% (m/m)
- pozostałość po koksowaniu (z 10% pozostałości destylacyjnej) max. 0,3% (m/m). Zamawiający przewiduje, że w okresie trwania umowy zakupi 75 m³ oleju opałowego. Przewiduje się od 5 do 7 dostaw.
Minimalna ilość zakupionego oleju opałowego przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy to 60m3. Dostawa będzie odbywać się partiami.
Minimalna jednorazowa dostawa oleju wynosi szacunkowo około 6 m3 a maksymalna 12 m3.
Paliwo rozliczane będzie w temperaturze referencyjnej +15 st. C. Zapotrzebowanie na olej opałowy w ilości 75 m³ określone w Załączniku nr 1 do
SWZ, na podstawie którego została określona cena oferty, jest ilością przewidywaną. Zamawiający nie jest zobowiązany do realizacji zakupu w pełnym zakresie i zapłaci wyłącznie za olej opałowy faktycznie pobrany. Zapotrzebowanie to służy jedynie do obliczenia ceny oferty, porównania złożonych ofert i wyboru Wykonawcy. Odbiór ilościowy dostawy oleju będzie następować na podstawie legalizowanych liczników przepływowych, w które muszą być wyposażone samochody Wykonawcy. Zamawiający dokona odbioru jakościowego i ilościowego oleju opałowego w miejscu dostawy. W przypadku wątpliwości, co do jakości oleju opałowego, Zamawiający zleci wykonanie badań wykonanie badań w laboratorium. W razie stwierdzenia niezgodności z obowiązującymi normami kosztami badania laboratoryjnego zostanie obciążony Wykonawca. Dostawy oleju opałowego do Zamawiającego realizowane będą na koszt Wykonawcy. Zlecenia określające ilość oleju opałowego składane będą telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Zamawiającego. Realizacja każdej zamówionej partii oleju odbędzie się w terminie do 3 dni od dnia złożenia zamówienia, w dni robocze w godzinach 8:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w ciągu trwania umowy. Jeżeli zaoferowany przez Wykonawcę termin dostawy oleju opałowego przypadałby po dopuszczalnej przez Zamawiającego godzinie dostawy lub w dniu wolnym od pracy, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć olej opałowy w pierwszej dopuszczalnej godzinie następnego dnia roboczego. Miejsce dostaw – Dom Pomocy Społecznej w Dębnie, Dębno 27, 89-310 Łobżenica. Zamówienie może być realizowane przy pomocy podwykonawców.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

263599,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

272549,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

263599,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHU Petromot

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6650013855

7.3.3)Ulica

Konińska 45

7.3.4)Miejscowość

Skulsk

7.3.5)Kod pocztowy

62-560

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

310325,31 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej w Dębnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dębno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 263 600 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHU Petromot (Skulsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.