Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 bez rozstrzygnięcia2 częściwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Rozstrzygnięcia części
  1. Bez rozstrzygnięcia
    Część 1
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
  2. Umowa zawarta
    7 ofert
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%koszt wsadu do kotła (K)20%czas dostarczenia posiłku w wyniku zgłoszenia reklamacji – (R)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„PRZYGOTOWANIE, DOSTAWA I WYDAWANIE POSIŁKÓW DLA UCZNIÓW SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE GMINY KOSAKOWO”

Zamawiający Gmina Kosakowo (Kosakowo, Pomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „PRZYGOTOWANIE, DOSTAWA I WYDAWANIE POSIŁKÓW DLA UCZNIÓW SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina KosakowoKosakowo, Pomorskie (powiat Pucki →)opublikowano 3 października 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 359 197 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 pozostaje bez rozstrzygnięcia w tym ogłoszeniu.

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOSAKOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000531708

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Żeromskiego 69

1.5.2.)Miejscowość

Kosakowo

1.5.3.)Kod pocztowy

81-198

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ZAMOWIENIA@KOSAKOWO.PL

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminakosakowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1150876

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„PRZYGOTOWANIE, DOSTAWA I WYDAWANIE POSIŁKÓW DLA UCZNIÓW SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE GMINY KOSAKOWO”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-db315c48-fc56-4260-9162-e1e96e3bf46a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00457154

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00044461/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.12 „PRZYGOTOWANIE, DOSTAWA I WYDAWANIE POSIŁKÓW DLA UCZNIÓW SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE GMINY KOSAKOWO”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00358306

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.25.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie, dostawa i wydawanie posiłków dla uczniów wszystkich szkół podstawowych na terenie Gminy Kosakowo. CZĘŚĆ 1

PRZYGOTOWANIE, DOSTAWA I WYDAWANIE POSIŁKÓW DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2. Zakres części 1 zamówienia obejmuje: a) Zakres zamówienia podstawowy Przewidywana ilość posiłków dostarczonych do szkół dla uczniów klas I – VIII, wyniesie dla zamówienia podstawowego w okresie od 02.09.2025 r. do 16.01.2026 r. – 52 030 porcji, b) Prawo opcji Obejmuje przedłużenie okresu obowiązywania umowy dla części 1 po zakończeniu realizacji zamówienia dla zakresu podstawowego na okres dodatkowy od dnia 19.01.2026 r. do dnia 25.06.2026 r. - przewidywana ilość posiłków we wskazanym okresie wyniesie: 53 906 porcji. 3. Wykonawca ma obowiązek przygotowywania i dostarczenia: 1) dwudaniowych obiadów dla uczniów z klas I-VIII gminy Kosakowo, zwanych dalej posiłkami, 4. W roku szkolnym 2024/2025 liczba dzieci korzystających z posiłków szkolnych wynosiła około 550 uczniów w klasach I-VIII . W roku szkolnym 2025/2026 szacuje się, że będzie to około 605 uczniów klas I-VIII. Zamawiający zastrzega, że podana ilość posiłków jest wartością szacunkową i może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu (o około 20%), w zależności od faktycznego zapotrzebowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.5.)Wartość części

1059355,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie, dostawa i wydawanie posiłków dla przedszkoli publicznych na terenie Gminy Kosakowo. CZĘŚĆ 2

PRZYGOTOWANIE, DOSTAWA I WYDAWANIE POSIŁKÓW DLA DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLI 2. Zakres części 2 zamówienia obejmuje: a) Zakres zamówienia podstawowy Przewidywana ilość posiłków dostarczonych do przedszkoli, wyniesie dla zamówienia podstawowego w okresie od 01.09.2025 r. do dnia 16.01.2026 r. – 68 600 porcji, b) Prawo opcji Obejmuje przedłużenie okresu obowiązywania umowy dla części 2 po zakończeniu realizacji zamówienia dla zakresu podstawowego na okres dodatkowy od dnia 19.01.2026 r. do dnia 25.06.2026 r. - przewidywana ilość posiłków we wskazanym okresie wynosi: 77 000 porcji. 3. Wykonawca ma obowiązek przygotowywania i dostarczenia posiłków (tj. śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek) dla wszystkich przedszkolaków Gminy Kosakowo. 4. W roku szkolnym 2024/2025 liczba dzieci korzystających z posiłków szkolnych wynosiła: około 620 dzieci w przedszkolach. W roku szkolnym 2025/2026 szacuje się, że będzie to około 700 dzieci z przedszkoli. Zamawiający zastrzega, że podana ilość posiłków jest wartością szacunkową i może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu (o około 20%), w zależności od faktycznego zapotrzebowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.5.)Wartość części

2184000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2082080,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2205840,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2082080,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MMAK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5860160438

7.3.4)Miejscowość

Rumia

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1861860,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 232 zł687 957 zł
Rozstęp międzykwartylowy
492 725 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 232 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
687 957 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kosakowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kosakowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.