Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
634 311 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    617 829 zł
    6 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2Dostawa i montaż indukcyjno-pojemnościowego kompensatora mocy biernej o mocy 10 KVAR (w wersji zewnętrznej wraz z fundamentem) w zakresie objętym dokumentacją projektową i ekspertyzą doboru baterii kondensatorów/dławików do kompensacji mocy
    Wartość umowy
    16 482 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
12 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielanej gwarancji (w miesiącach) ponad wymagany termin podstawowy (60 m-cy)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa systemu fotowoltaicznego w siedzibie Nadleśnictwa Jedwabno (II)

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (Jedwabno, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa systemu fotowoltaicznego w siedzibie Nadleśnictwa Jedwabno (II)”, wybierając ofertę wykonawcy Elipsys Sp. z o.o. Łączna wartość umów: 634 311 zł. Złożono 12 ofert.

Łączna wartość umów
634 311 zł
Liczba ofert
12 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Elipsys Sp. z o.o. za łącznie 634 311,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 12 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

1.3.)Oddział zamawiającego

Nadleśnictwo Jedwabno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510022691

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 1 Maja 3

1.5.2.)Miejscowość

Jedwabno

1.5.3.)Kod pocztowy

12-122

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

89 621 30 05

1.5.8.)Numer faksu

89 621 30 15

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

jedwabno@olsztyn.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://jedwabno.olsztyn.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1146718

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa systemu fotowoltaicznego w siedzibie Nadleśnictwa Jedwabno (II)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-81f99e9d-5a6c-4d62-9167-84292e685ab6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00456391

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00265107/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa systemu fotowoltaicznego (PV) na terenie siedziby Nadleśnictwa Jedwabno w Jedwabnie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00337854

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

529463,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa w siedzibie Nadleśnictwa Jedwabno dwóch systemów fotowoltaicznych. Każdy z systemów o mocy 49 kWp, składać się będzie z instalacji fotowoltaicznej (PV) posadowionej na gruncie, magazynu energii (ME) oraz systemu zarządzania energią (EMS). Instalacja PV typu on-grid, wytwarzająca energię elektryczną w postaci trójfazowego prądu przemiennego AC 230/400 V 50 Hz. Dopuszcza się zastosowanie modułów o większej mocy i w innej ilości niż wskazane w dokumentacji projektowej, z zachowaniem min. mocy instalacji 49 kWp oraz max. mocy instalacji 50 kWp. Celem inwestycji jest pokrycie zapotrzebowania własnego obiektów siedziby nadleśnictwa na energię elektryczną.

4.5.3.)Główny kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.5.5.)Wartość części

519463,76 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i montaż indukcyjno-pojemnościowego kompensatora mocy biernej o mocy 10 KVAR (w wersji zewnętrznej wraz z fundamentem) w zakresie objętym dokumentacją projektową i ekspertyzą doboru baterii kondensatorów/dławików do kompensacji mocy biernej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.5.5.)Wartość części

10000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

617829,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

636438,13 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

617829,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Elipsys Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 971-073-04-45

7.3.3)Ulica

M.Budzyńskiego 5A

7.3.4)Miejscowość

Gostynin

7.3.5)Kod pocztowy

09-500

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zakres: wykonanie części robót budowlanych, dotyczących prac ziemnych, przewiertów sterowanych, montażu okablowania
Firma: DHS Intelligent Systems Hubert Szynkielewski z siedzibą w Gostyninie przy ulicy Bierzewicka 24c, 09-500 Gostynin

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

617829,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-11-07

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

10000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

16482,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

16482,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Elipsys Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 971-073-04-45

7.3.3)Ulica

M.Budzyńskiego 5A

7.3.4)Miejscowość

Gostynin

7.3.5)Kod pocztowy

09-500

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zakres: wykonanie części robót budowlanych, dotyczących prac ziemnych, przewiertów sterowanych, montażu okablowania
Firma: DHS Intelligent Systems Hubert Szynkielewski z siedzibą w Gostyninie przy ulicy Bierzewicka 24c, 09-500 Gostynin

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

16482,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-11-07

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45310000-3Roboty instalacyjne elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
266 075 zł
Próbka: 49 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 716 zł636 756 zł
Rozstęp międzykwartylowy
463 040 zł
Źródło próbki
CPV 45310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 716 zł
Mediana
266 075 zł
Górny kwartyl
636 756 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jedwabno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 634 311 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Elipsys Sp. z o.o. (Gostynin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.