Usuwanie wyrobów zawierających azbest zlokalizowanych na terenie Gminy Strzegom w 2025 r.
Zamawiający Gmina Strzegom (Strzegom, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest zlokalizowanych na terenie Gminy Strzegom w 2025 r”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1047, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
17 czerwca 2025
Termin ofert: 26 czerwca 2025 12:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
24 czerwca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
10 lipca 2025
5 ofert2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
02 października 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 października 2025
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Strzegom |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 890718372 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 38 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Strzegom |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 58-150 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL517 - Wałbrzyski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 748560599 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 748560516 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | strzegom@strzegom.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.strzegom.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-09463159-d744-4442-8f78-784072aab205 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00455035 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-10-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00283473 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Usuwanie wyrobów zawierających azbest zlokalizowanych na terenie Gminy Strzegom w 2025 r. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest zlokalizowanych na terenie Gminy Strzegom w 2025 r.” składającego się z dwóch części. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90650000-8 - Usługi usuwania azbestu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-10 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-09-01 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Logistyka Odpadów- Realizacje Sp. zo.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5472230282 |
| 4.3.3.) | Ulica | Szklana 20 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bielsko - Biała |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 39465,09 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00320175/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-09-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przedłużenie terminu realizacji zadania oraz zwiększenie maksymalnej ilości odbieranych wyrobów azbestowych - masa usuwanych wyrobów azbestowych była określona niedokładnie przez mieszkańców, przez co wyrobów azbestowych do odebrania było więcej niż pierwotnie zakładano. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Ilość odebranych odpadów została zwiększona o 7,686 Mg. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 6549,39 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 44574,40 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Ostateczna realizacja zadania wyniosła 52,310 Mg, na kwotę 44 574,40 zł brutto (zwiększenie wartości umowy o kwotę 5 109,31 zł brutto).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →