Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 506 041 zł
Umowa zawarta
26 września 2025
Okres realizacji
210 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena80%Okres rękojmi za wady i gwarancji jakości20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane związane z pracami archeologicznym w piwnicach budynku Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

Zamawiający Muzeum Archeologiczne w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlane związane z pracami archeologicznym w piwnicach budynku Muzeum…”, wybierając ofertę wykonawcy PT INWEST Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 506 041 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Muzeum Archeologiczne w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 30 września 2025
Wartość umowy
1 506 041 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 sierpnia 2025

    Termin ofert: 25 sierpnia 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 września 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PT INWEST Sp. z o.o. (Swarzędz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 506 041,25 zł (umowę zawarto 26 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 210 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000654977

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wodna 27

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-781

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@muzarp.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://muzarp.poznan.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-eb55affb-8d78-4c2e-90eb-7003cfa2ea1c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane związane z pracami archeologicznym w piwnicach budynku Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-eb55affb-8d78-4c2e-90eb-7003cfa2ea1c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00449774

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00056648/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Prace budowlane związane z badaniami archeologicznymi w niedostępnej częściach piwnic Pałacu Górków, siedziby Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00369189

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MAP.02.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1262999,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z pracami archeologicznym w piwnicach budynku Muzeum Archeologicznego w Poznaniu wraz z usługami towarzyszącymi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa załączona do SWZ, na którą składają się: projekt techniczny przebudowy pomieszczeń Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, program badań archeologiczno-architektonicznych, schemat etapowania prac, schemat wydzielenia obszaru prac, przedmiar robót.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) prace przygotowawcze niezbędne do przystąpienia do prac archeologiczno-budowlanych,
2) prace rozbiórkowe poprzedzające badania archeologiczne,
3) prace budowlane towarzyszące pracom archeologicznym.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112450-4 - Roboty wykopaliskowe na terenach archeologicznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45112420-5 - Kopanie piwnic

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262310-7 - Zbrojenie

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1506041,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1506041,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1506041,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PT INWEST Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302741694

7.3.4)Miejscowość

Swarzędz

7.3.5)Kod pocztowy

62-020

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

1) prowadzenie prac archeologicznych - INWESTART Teofil Nowak
2) prace w branżach elektrycznej i teletechnicznej - OPEN TELECOM Paweł Budwig

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1506041,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

210 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania zamówienia:
1) Etap I (zakres robót objęty prawem opcji) – do 90 dni od dnia zlecenia przez Zamawiającego;
2) Etap II – do 120 dni od dnia podpisania umowy;
3) Etap III – do 210 dni od dnia podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112450-4Roboty wykopaliskowe na terenach ar…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 707 zł
Próbka: 85 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 245 zł565 135 zł
Rozstęp międzykwartylowy
361 890 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
203 245 zł
Mediana
290 707 zł
Górny kwartyl
565 135 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 506 041 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112450-4 (Roboty wykopaliskowe na terenach archeologicznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PT INWEST Sp. z o.o. (Swarzędz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.