Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej Urzędu Gminy Hażlach wraz z jego przebudową - etap I

Zamawiający Gmina Hażlach (Hażlach, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej Urzędu Gminy Hażlach…”.

Zamawiający: Gmina HażlachHażlach, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 30 września 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Hażlach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182479

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główna 57

1.5.2.)Miejscowość

Hażlach

1.5.3.)Kod pocztowy

43-419

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

33 8569479

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@hazlach.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.hazlach.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/hazlach

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej Urzędu Gminy Hażlach wraz z jego przebudową - etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c1f1ab24-e1a5-4d13-99ec-2a998244f51d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00448983

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040424/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej gminy Hażlach, etap I - budynek Urzędu Gminy Hażlach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie FESL.02.02 - "Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej - ZIT"

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00355024

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GK.271.6.2025.K

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku administracji, budowa wiaty śmietnikowej oraz muru oporowego wraz z niezbędną infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu w Hażlachu, przy ul. Głównej 57, działka nr: 1394/7, 1394/9 w zakres, którego wchodzi:
a) Wykonanie klatki schodowej wyposażonej w dźwig osobowy,
b) Wykonanie muru oporowego,
c) Wykonanie utwardzeń wraz z parkingiem i drogą pożarową,
d) Wykonanie wiaty śmietnikowej,
e) Wykonanie zabudowy małej architektury,
f) Wykonanie niezbędnych elementów infrastruktury technicznej w postaci: instalacji elektroenergetycznej, instalacji fotowoltaicznej o mocy 48,4 kWp, instalacji kanalizacji deszczowej, przyłącza wody, oświetlenia zewnętrznego,
g) Termomodernizacja budynku (ściany, fundamenty, dach, podłoga) wełną mineralną,
h) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
i) Wykonanie pokrycia z membrany dachowej TPO na projektowanej klatce schodowej,
j) Wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej,
k) Wykonanie wewnętrznej instalacji wody zimnej,
l) Wykonanie instalacji wodociągowej przeciwpożarowej,
m) Wykonanie wewnętrznej instalacji wody ciepłej i cyrkulacji,
n) Wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z zabudową dwóch kotłów gazowych o mocy 60kW i pompą ciepła,
o) Wykonanie zestawów klap oddymiających,
p) Wykonanie instalacji elektrycznej i teletechnicznej,
q) Wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej,
r) Wykonanie robót ogólnobudowlanych w związku z realizacją powyższego oraz dostosowaniem obiektu do obowiązujących przepisów, zgodnie z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1225 z późn. zm.)

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Hażlach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Hażlach.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.