Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
60 885 zł
Umowa zawarta
29 września 2025
Okres realizacji
12 miesiące
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa opieki powdrożeniowej oprogramowania SIMPLE

Zamawiający Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa opieki powdrożeniowej oprogramowania SIMPLE”, wybierając ofertę wykonawcy SIMPLE SA. Wartość umowy: 60 885 zł.

Wartość umowy
60 885 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    09 września 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 września 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SIMPLE SA (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 60 885,00 zł (umowę zawarto 29 września 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000275790

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wojska Polskiego 121

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

91-726

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@asp.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.asp.lodz.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa opieki powdrożeniowej oprogramowania SIMPLE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9ffa29ff-bd4e-45bc-b594-50e3443f69f7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00447778

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00342057/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Usługa opieki serwisowej systemu SIMPLE

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00413545

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki - na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1b) ustawy z dnia 11.08.2019r. Prawo zamówień publicznych. SIMPLE SA z siedzibą w Warszawie, na mocy umowy nr I/7/2015 z dnia 20.07.2015r., zwartej w wyniku przetargu nieograniczonego na Dostawę i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego (w skrócie ZSI) na potrzeby Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, nr postępowania: 14/2015, jest producentem i właścicielem przedmiotowego oprogramowania i posiada wyłączne majątkowe prawa autorskie do przedmiotowego oprogramowania. Udzielenie zamówienia innemu Wykonawcy łączy się z zakupem całego nowego systemu, co łączy się ze znacznymi dodatkowymi kosztami. Udzielenie zamówienia innemu wykonawcy byłoby wydatkiem niecelowym i niegospodarnym, co stałoby w sprzeczności z treścią art. 44 ustawy o finansach publicznych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KBZ.261.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

49500 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu obejmuje usługę opieki powdrożeniowej systemu SIMPLE.ERP w wymiarze 150 rbh.
SIMPLE SA z siedzibą w Warszawie jest producentem i właścicielem przedmiotowego oprogramowania i posiada wyłączne majątkowe prawa autorskie do przedmiotowego oprogramowania na mocy umowy nr I/7/2015 z dnia 20.07.2015r., zawartej w wyniku przeprowadzenia postępowania w trybie przetargu nieograniczonego na Dostawę i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego (w skrócie ZSI) na potrzeby Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, nr postępowania: 14/2015.
Opieka powdrożeniowa obejmować będzie:
- konsultacje i pomoc udzielaną w siedzibie Użytkownika bądź zdalnie przez konsultanta SIMPLE w zakresie wykorzystania oprogramowania oraz wszelkich zmian definiowalnych elementów oprogramowania z czasem reakcji wynoszącym maksymalnie do 10 dni roboczych, po pisemnym zgłoszeniu zapotrzebowania,
- przydzielony dedykowany koordynator współpracy,
- konsultacje i wsparcie przy Upgrade systemu,
- konsultacje w zakresie wykorzystania dodatkowej funkcjonalności w nowych wersjach oprogramowania,
- modyfikacje,
- szkolenia,
- audyty.

4.5.3.)Główny kod CPV

72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SIMPLE SA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1130022578

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

60885 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72250000-2Usługi w zakresie konserwacji i wsp…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
451 453 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
206 400 zł1 002 600 zł
Rozstęp międzykwartylowy
796 200 zł
Źródło próbki
CPV 72250000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
206 400 zł
Mediana
451 453 zł
Górny kwartyl
1 002 600 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 60 885 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72250000-2 (Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SIMPLE SA (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.