AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

SERWIS OPROGRAMOWANIA INFOMEDICA WRAZ Z AKTUALIZACJĄ OPROGRAMOWANIA BAZODANOWEGO ORACLE

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu (Oświęcim, Małopolskie) prowadzi postępowanie „SERWIS OPROGRAMOWANIA INFOMEDICA WRAZ Z AKTUALIZACJĄ OPROGRAMOWANIA BAZODANOWEGO ORACLE”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 451 453 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
11 września 2026, 09:00
5d 19h
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 11 września 2026 roku o godzinie 09:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: SERWIS OPROGRAMOWANIA INFOMEDICA WRAZ Z AKTUALIZACJĄ OPROGRAMOWANIA BAZODANOWEGO ORACLE.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,7 oferty na postępowanie przy 95 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 71% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 3 orzeczenia KIO; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W OŚWIĘCIMIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000304409

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

WYSOKIE BRZEGI 4

1.5.2.)Miejscowość

Oświęcim

1.5.3.)Kod pocztowy

32-600

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@szpitaloswiecim.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szpitaloswiecim.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

SERWIS OPROGRAMOWANIA INFOMEDICA WRAZ Z AKTUALIZACJĄ OPROGRAMOWANIA BAZODANOWEGO ORACLE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f20f532-6b49-49cf-a545-7e0a13667948

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420339

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025914/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 SERWIS OPROGRAMOWANIA INFOMEDICA

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitaloswiecim.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://szpitaloswiecim.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i
organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przekazywanej przy użyciu platformy, opisane zostały w
Instrukcji dla wykonawcy pod adresem: https://szpitaloswiecim.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet w zakładce: Regulacje i
procedury procesu zakupowego/Deklaracja dostępności.
3. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z
portalu Marketplanet OnePlace, określone w Instrukcji dla wykonawcy oraz zobowiązuje się korzystając z portalu Marketplanet
OnePlace przestrzegać postanowień tej instrukcji.
4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do złożenia
i wycofania oferty oraz komunikacji wynosi: 100 MB.
5. Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, email:
zamowienia@szpitaloswiecim.pl.
Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za
pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace lub za pomocą poczty elektronicznej, na adres email:
zamowienia@szpitaloswiecim.pl.
Szczególne wymagania określone w Dziale XV SWZ obowiązują w przypadku składania ofert.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być
zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu
sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji
elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452), zwanym dalej:
rozporządzenie ws. środków komunikacji elektroniczne

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Zamawiający wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Szanując Państwa prywatność oraz dbając o to, aby Państwo wiedzieli kto i w jaki sposób
przetwarza Państwa dane osobowe, poniżej przedstawiam informacje, które pomogą Państwu to ustalić. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2
rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy
95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informuję, iż:
1. Administratorem jest ZOZ w Oświęcimiu, ul. Wysokie Brzegi 4, 32-600 Oświęcim
2. Dane kontaktowe Inspektor Ochrony Danych:
W ZOZ w Oświęcimiu, ul. Wysokie Brzegi 4, 32-600 Oświęcim został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, dane kontaktowe: tel.
33 8448 487, adres email: iod@szpitaloswiecim.pl;
3. Cele przetwarzania danych osobowych:
Dane osobowe są zbierane w celu niezbędnym dla udostępniania dokumentacji dotyczącej prowadzenia postępowań o udzielenie
zamówień publicznych, w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego /dane identyfikujące postępowanie, np.
nazwa, numer/ prowadzonym w trybie podstawowym, na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp;
4. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych:
Przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze (podstawa prawna z art. 6 ust. 1 lit.
c RODO)
Przetwarzanie danych osobowych dotyczących wyroków skazujących i naruszeń prawa (podstawa prawna z art. 10 RODO)
Ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz wydane na jej podstawie akty wykonawcze.
5. Informacje o odbiorcach danych osobowych:
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych są osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w
oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Ponadto odbiorcami danych
zawartych w dokumentach postępowania mogą być podmioty, z którymi administrator zawarł umowy lub porozumienie na
korzystanie z udostępnianych przez nie systemów informatycznych, przy czym zakres przekazanych danych tym odbiorcom
ograniczony jest do możliwości zapoznania się z tymi danymi w związku ze świadczeniem usług wsparcia technicznego i usuwaniem
awarii. Odbiorców tych obowiązuje klauzula zachowania poufności pozyskanych w takich okolicznościach wszelkich danych, w tym
danych osobowych.
Dalsze zapisy znajdują się w Dziale XXII RODO

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZOZ.DZP.261.46.TP.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisowych, utrzymaniowych i wsparcia technicznego dla systemu informatycznego klasy ERP – Infomedica, eksploatowanego przez Zamawiającego, obejmującego w szczególności utrzymanie prawidłowego funkcjonowania systemu, usuwanie błędów i awarii, wsparcie użytkowników i administratorów, instalację aktualizacji oraz dostosowanie systemu do zmian wynikających z obowiązujących przepisów prawa oraz aktualizacja oprogramowania bazodanowego Oracle do wersji 19 (lifetime), dostawa 10 licencji Oracle Database Standard Edition 2 (licencja bezterminowa) wraz z pracami serwisowymi – instalacja, konfiguracja migracji (nowa wirtualna maszyna, instalacja Oracle 19, migracja bazy FK i KP, łączenie bazy FK i KP w ramach jednej instancji DB).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

WSKAZANY PONIŻEJ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie niniejszego zamówienia publicznego ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy pzp, określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w SWZ:
4. Zdolność techniczna lub zawodowa;
4.1. Zamawiający stwierdzi, że Wykonawca spełnił warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli wykaże wykonanie dostaw, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie,
co najmniej dwóch usług serwisu informatycznego systemów Infomedica firmy Asseco Poland S.A. na podstawie umowy zawartej na okres minimum 12 miesięcy każda, dotyczącego lecznictwa zamkniętego.

4.2 Zamawiający stwierdzi, że Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w zakresie zdolności zawodowej dysponuje lub będzie dysponował na etapie realizacji zamówienia osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w realizacji Zamówienia i które spełniają następujące wymagania:
a) Kierownikiem wdrożenia /projektu, który posiada:
 wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu zarządzania projektami i/lub podyplomowe z zakresu zarządzania projektami;
 co najmniej 5-letnie doświadczenie z zakresu zarządzania projektami;
 doświadczenie w co najmniej 1 wdrożeniu/projektu systemu informatycznego na stanowisku kierownika wdrożenia /projektu w jednostkach lecznictwa zamkniętego;
 certyfikat IPMA, PMP, Prince 2 lub równoważny.
b) co najmniej 6 osobami, z których każda będzie legitymowała się co najmniej 3-letnim doświadczeniem w serwisowaniu systemów informatycznych Infomedica w jednostkach lecznictwa zamkniętego, posiadającymi aktualne certyfikaty firmy Asseco Poland S.A. na serwisowane moduły. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w ramach wykazanej ilości osób dysponował na czas realizacji umowy odpowiednio minimalną ilością certyfikowanych specjalistów do obsługi niżej wymienionych modułów:


Moduł InfoMedica Ilość osób z certyfikatami
Finanse-Księgowość; Środki Trwałe; Wyposażenie; Gospodarka Magazynowo-Materiałowa. 3
Płace, Kadry 3

* Zamawiający dopuszcza, aby spośród wykazanej minimalnej ilości osób osoby obsługiwały kilka modułów jednocześnie.

c) Audytor wiodący, który posiada:
 Wykształcenie wyższe magisterskie lub studia podyplomowe z zarządzania bezpieczeństwem informacji, zarządzania jakością lub równoważny z zakresu bezpieczeństwa informacji i zarządzania jakością zakończony egzaminem (IRCA lub PCA),
 Certyfikat audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg. normy ISO 27001 lub równoważnej oraz certyfikat audytora wiodącego systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001 lub równoważny.
 Dokument potwierdzający o statusie Auditora Wiodącego powołanego przez Jednostkę Certyfikującą do realizacji audytów trzeciej Strony w obszarze SZBI (ISO 27001 ) i Jakości (ISO 9001 ) potwierdzające kompetencje auditora.
 Co najmniej 5 letnie doświadczenie w zarządzaniu audytem bezpieczeństwa, potwierdzone udziałem w co najmniej 5 audytach bezpieczeństwa jako audytor wiodący
 Co najmniej 5 letnie doświadczenie w zarządzaniu audytem jakości, potwierdzone udziałem w co najmniej 5 audytach jakości jako audytor wiodący.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

a) Aktualne poświadczenie Producenta oprogramowania, że na dzień złożenia oferty Wykonawca jest Autoryzowanym Partnerem firmy Asseco Poland S.A.,
b) Aktualny certyfikat ISO 27001 dla systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, wydany przez niezależną jednostkę notyfikującą,
c) Aktualny certyfikat ISO 9001 dla systemu zarządzania jakością, wydany przez niezależną jednostkę notyfikującą.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

a) Aktualne poświadczenie Producenta oprogramowania, że na dzień złożenia oferty Wykonawca jest Autoryzowanym Partnerem firmy Asseco Poland S.A.,
b) Aktualny certyfikat ISO 27001 dla systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, wydany przez niezależną jednostkę notyfikującą,
c) Aktualny certyfikat ISO 9001 dla systemu zarządzania jakością, wydany przez niezależną jednostkę notyfikującą.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

ZGODNIE Z ZAPISAMI W PPU-ZAŁĄCZNIK NR 5 DO SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://szpitaloswiecim.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-10

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72250000-2Usługi w zakresie konserwacji i wsp…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
451 453 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
206 400 zł1 002 600 zł
Rozstęp międzykwartylowy
796 200 zł
Źródło próbki
CPV 72250000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
206 400 zł
Mediana
451 453 zł
Górny kwartyl
1 002 600 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oświęcim.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72250000-2 (Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.