Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
170 000 zł
Umowa zawarta
25 września 2025
Okres realizacji
75 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 170 000 zł – 200 122 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Żelazna Prywatna (działka nr 123) i przebudowa drogi gminnej w miejscowości Parciaki (działka nr 476 oraz 475/1)

Zamawiający Gmina Jednorożec (Jednorożec, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Żelazna Prywatna (działka nr 123) i przebudowa…”, wybierając ofertę wykonawcy BUDOMOST Sp. z o.o. Wartość umowy: 170 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina JednorożecJednorożec, Mazowieckie (powiat Przasnyski →)opublikowano 29 września 2025
Wartość umowy
170 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDOMOST Sp. z o.o. (Zaścianki), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 170 000,00 zł (umowę zawarto 25 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 170 000,00 zł do 200 121,68 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 75 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JEDNOROŻEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667853

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Odrodzenia 14

1.5.2.)Miejscowość

Jednorożec

1.5.3.)Kod pocztowy

06-323

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

29 751 70 30

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@jednorozec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.jednorozec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-98ef19aa-ff6b-47fb-a46d-db9bfdd87e52

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Żelazna Prywatna (działka nr 123) i przebudowa drogi gminnej w miejscowości Parciaki (działka nr 476 oraz 475/1)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-98ef19aa-ff6b-47fb-a46d-db9bfdd87e52

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00445753

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00017127/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Żelazna Prywatna (działka nr 123) i przebudowa drogi gminnej w miejscowości Parciaki (działka nr 476 oraz 475/1)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00377108

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZIR.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

129955,47 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Żelazna Prywatna (działka nr 123) i przebudowa drogi gminnej w miejscowości Parciaki (działka nr 476 oraz 475/1).
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) wykonanie robót przygotowawczych,
2) wykonanie robót rozbiórkowych,
3) wykonanie robót ziemnych,
4) wykonanie podbudowy,
5) wykonanie nawierzchni jezdni,
6) wykonanie poboczy,
7) zieleń (profilowanie skarpy wraz z humusowaniem i obsianiem trawą grubości około 15 cm).
3. Szczegółowy opis realizacji przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna (materiały do zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę) oraz przedmiary robót stanowiące załącznik do niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

170000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

200121,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

170000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDOMOST Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9661882065

7.3.3)Ulica

Szosa Baranowicka

7.3.4)Miejscowość

Zaścianki

7.3.5)Kod pocztowy

15-521

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty ziemne, podbudowa

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

170000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

75 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jednorożec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jednorożec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 170 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDOMOST Sp. z o.o. (Zaścianki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.