Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
159 900 zł
Umowa zawarta
25 września 2025
Okres realizacji
do 19 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 159 900 zł – 554 400 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja obiektu - przebudowa ogrodzenia - odcinek 54-55.

Zamawiający Szkoła Podstawowa nr 9 im. Króla Jana Iii Sobieskiego w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja obiektu - przebudowa ogrodzenia - odcinek 54-55”, wybierając ofertę wykonawcy EUROFLORA IRENEUSZ OTWIASKA w spadku. Wartość umowy: 159 900 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
159 900 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EUROFLORA IRENEUSZ OTWIASKA w spadku. (Trkusów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 159 900,00 zł (umowę zawarto 25 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 159 900,00 zł do 554 400,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 19 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W GLIWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000721656

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana III Sobieskiego 14

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@sp9.gliwice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

gliwicesp9.edupage.org

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2592250-14a3-4bc5-a0b4-a893d17a2a8a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja obiektu - przebudowa ogrodzenia - odcinek 54-55.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a2592250-14a3-4bc5-a0b4-a893d17a2a8a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00444877

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038895/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja obiektu-remont ogrodzenia.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00378614

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SP9.260.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją zagospodarowania terenu, obejmujące następujący zakres

a) przebudowa ogrodzenia - odcinek 54-55, prace towarzyszące, tj. odcinek w pobliżu naroża ogrodzenia zabytkowego do fragmentu muru po wyburzonym budynku – schemat ogrodzenia z oznaczeniem charakterystycznych punktów - złącznik nr 15 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) UWAGA 1: zamawiający informuje, że odcinek 1-54 ogrodzenia został wykonany UWAGA 2: zamawiający informuje, że w czasie realizacji zakresu niniejszego zamówienia będą realizowane roboty budowlane odcinka 57-58 ogrodzenia oraz będzie wykonywany plac zabaw na działce 280 przez innego wykonawcę, wyłonionego w innym postępowaniu przetargowym. Wymaga się właściwej współpracy wykonawców. 2. Wykonawca, dodatkowo, w ramach realizacji przedmiotu zamówienia i w ramach zaoferowanej ceny: -pokryje koszty zużycia wody, energii elektrycznej w wysokości ryczałtowej 1000,00 złotych brutto, -opracuje projekt organizacji robót z planem BIOZ i przedstawi go zamawiającemu do uzgodnienia, jeśli jest wymagany, - zabezpieczy drzewa, krzewy w trakcie realizacji robót, -wywiezie i podda utylizacji odpady zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, -zapewni tymczasowe zaplecze budowy, zaplecze magazynowe i sprzętowe oraz zapewni toalety przenośne dla swoich pracowników, w miejscu wskazanym przez zamawiającego na terenie placówki, -przeprowadzi wszelkie: próby, badania, odbiory urzędowe przewidziane przepisami, decyzjami, pismami, -pokryje wszelkie koszty wymagane przez: urzędy, instytucje, właścicieli sieci uzbrojenia terenu, zleci i pokryje koszty nadzoru właścicieli uzbrojenia terenu, odbiory techniczne urzędów, instytucji, przedsiębiorstw, itp., -zabezpieczy złom z demontażu, przewiezie komisyjnie złom do punktu skupu i niezwłocznie przekaże Zamawiającemu stosowny dokument potwierdzający odbiór złomu przez skup złomu w celu wystawienia faktury przez Zamawiającego na odbiorcę złomu, -wykona pomiary geodezyjne dla realizacji robót oraz powykonawcze pomiary geodezyjne z naniesieniem do zasobów geodezyjnych, -będzie prowadził roboty budowlane z poszanowaniem uzasadnionych interesów osób trzecich, a ewentualne szkody wynikłe w trakcie prowadzenia robót budowlanych Wykonawca usunie we własnym zakresie i na swój koszt, -zapewni odpowiednie warunki dla wykonawstwa robót, odpowiednie zabezpieczenia techniczno-materiałowe z uwzględnieniem wpływu warunków pogodowych na wykonawstwo robót i pokryje koszty z tym związane, - doprowadzi teren do stanu pierwotnego, np. odtworzenie nawierzchni, obsianie trawą, itp. - dotyczy wjazdu od ulicy Na Skarpie i parkingu, -wykona ogrodzenie/wygrodzenie tymczasowe terenu robót, chodników (z odpowiednim oznakowaniem robót), zapewni całodobowe zabezpieczenie terenu robót we własnym zakresie, -na bieżąco będzie utrzymywał porządek i wykonywał prace porządkowe, w tym utrzymywanie w czystości nawierzchni utwardzonych, -uzupełni fugowanie słupka nr 54 ogrodzenia zabytkowego -wykona zabezpieczenie ogrodzenia odcinka 54-55 w miejscu zbliżenia tego ogrodzenia do fragmentu muru po wyburzonym budynku -wykona i przekaże: dokumentację powykonawczą, wszelkie atesty na materiały, wyroby, urządzenia - wersja papierowa oraz wersja elektroniczna (skany dokumentów) na nośniku np. CD, pendrive, w 2 egzemplarzach, 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w następujących opracowaniach: -przedmiar robót - załącznik nr 12 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), -dokumentacja projektowa - załącznik nr 13 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), - specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 14 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), - schemat ogrodzenia z oznaczeniem charakterystycznych punktów - załącznik nr 15 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) Przedstawione w w/w dokumentach wskazania na urządzenia techniczne i materiały należy traktować jako odniesienie do oczekiwanych przez zamawiającego parametrów technicznych i użytecznych oraz przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo Zamówień Publicznych, a zwłaszcza art. 99 do 103. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, jednocześnie nie gorsze od opisanych w w/w dokumentach norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności całego układu będącego przedmiotem zamówienia z zapewnieniem uzyskania wszelkich ewentualnie wymaganych uzgodnień, w tym zaakceptowania zmian materiałowych przez Zamawiającego. Zamawiający uzna certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność w przypadku przedstawienia przez Wykonawcę. Wszystkie zaproponowane przez Wykonawcę urządzenia techniczne i materiały musza posiadać parametry techniczne i funkcjonalne nie gorsze w stosunku do opisanych w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załącznik SWZ oraz posiadać stosowne dopuszczenia i atesty. Wykonawca, który zaproponuje zastosowanie rozwiązań lub urządzeń równoważnych w stosunku do opisywanych w dokumentacji, jest obowiązany wykazać, ze oferowane przez niego urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Jeżeli zaoferowane przez Wykonawcę rozwiązania równoważne wymagają wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub innych uzgodnień, Wykonawca jest zobowiązany do wprowadzenia tych zmian oraz dokonania niezbędnych formalności we własnym zakresie i na własny koszt. 4. Wymagany okres gwarancji: min. 36 miesięcy, max. 60 miesięcy licząc od dnia końcowego odbioru robót, Wymagany okres rękojmi: min. 36 miesięcy, max. 60 miesięcy licząc od dnia końcowego odbioru robót. Zamawiający wymaga, aby zaoferowany okres gwarancji i rękojmi był taki sam. 5. Wykonawca winien przeprowadzić, przed złożeniem oferty, wizję lokalną miejsca robót objętego przedmiotem zamówienia, po uprzednim uzgodnieniu terminu z Zamawiającym. 6. Inne wymagania: a) wykonawca zastosuje do realizacji przedmiotu zamówienia tylko fabrycznie nowe materiały, urządzenia oraz wyposażenie, b) przy przygotowaniu oferty i realizacji robót Wykonawca winien uwzględnić specyfikę pracy w czynnych obiektach oświatowych, c) wykonywanie robót jest możliwe od poniedziałku do piątku, od godziny 7.00 do godziny 18.00, d) praca w soboty, lub inne dni wolne od pracy wymaga zgody zamawiającego, e) wykonywanie robót musi być tak prowadzone, aby była zapewniona ciągłość pracy placówki, f) głośne prace mogą być wykonywane w takim czasie, aby nie utrudniać funkcjonowania placówki - dopuszcza się wykonywanie głośnych prac w godzinach 8:00-17:00. Termin wykonywania tych prac w innym czasie winien być uzgodniony z placówką przed ich rozpoczęciem.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

159900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

554400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

159900,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EUROFLORA IRENEUSZ OTWIASKA w spadku.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6222324870

7.3.3)Ulica

ul. Środkowa 20

7.3.4)Miejscowość

Trkusów

7.3.5)Kod pocztowy

63-460

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

159900,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Króla Jana Iii Sobieskiego w Gliwicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 159 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EUROFLORA IRENEUSZ OTWIASKA w spadku. (Trkusów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.