Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
353 988 zł
Umowa zawarta
19 września 2025
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 353 988 zł – 557 621 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena98%Rozszerzona gwarancja i rękojmia2%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont odcinka ulicy Hutniczej w Świerklanach

Zamawiający Gmina Świerklany (Świerklany, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont odcinka ulicy Hutniczej w Świerklanach”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH MARBUD MARIUSZ OGRODOWSKI. Wartość umowy: 353 988 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina ŚwierklanyŚwierklany, Śląskie (powiat Rybnicki →)opublikowano 23 września 2025
Wartość umowy
353 988 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH MARBUD MARIUSZ OGRODOWSKI (RYBNIK), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 353 987,97 zł (umowę zawarto 19 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 353 987,97 zł do 557 621,23 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świerklany

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276259008

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 85

1.5.2.)Miejscowość

Świerklany

1.5.3.)Kod pocztowy

44-266

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 43 27 521

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@swierklany.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://swierklany.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-51099d4d-27b2-4f6f-8a5b-9e8a048b65a9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont odcinka ulicy Hutniczej w Świerklanach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-51099d4d-27b2-4f6f-8a5b-9e8a048b65a9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00438138

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043172/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Remont odcinka ulicy Hutniczej w Świerklanach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00375924

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

313690,20 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu odcinka ulicy Hutniczej w Świerklanach.
Przebieg projektowanych odcinków dróg przedstawiono na planie zagospodarowania terenu.
Początek odcinka ulicy Hutniczej znajduje się 6,0 m od krawędzi DW nr 932, natomiast koniec w km 0+140, boczna ul. Hutniczej, początek w osi ul. Hutniczej w km 0+131 długości 134 m.
Zaprojektowano szerokość jezdni ul. Hutniczej 4,0 m, pobocza 2x0,5 m utwardzone tłuczniem kamiennym 0-31,5 mm grubości 15 cm, spadek poprzeczny jezdni jednostronny 2,0%.
Na całej długości jezdnia zostanie ograniczona krawężnikami betonowymi najazdowymi 15x22 na ławie betonowej.
Szerokość jezdni bocznej ul. Hutniczej wynosić będzie 3,50 m, pobocza ziemne szer. 0,25- 0,55 m.
Spadek poprzeczny jezdni jednostronny 2,0 %. Jezdnia ograniczona zostanie krawężnikami betonowymi wystającymi 15x30 po stronie lewej od km 0+002 - 0+134 i stronie prawej od km 0+002 - 0+065
i krawężnikami najazdowymi od km 0+065- 0+134 na ławie betonowej z oporem.
Odwodnienie drogi powierzchniowo poprzez nadanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych zgodnie z kierunkiem opadania terenu.

Konstrukcja podbudowy i nawierzchni przedstawia się następująco :
a. odcinek ul. Hutniczej:
- warstwa ścieralna z mieszanki mineralno- asfaltowej AC 11S grubości 4 cm;
- warstwa wiążąca z mieszanki mineralno- asfaltowej AC 16W grubości 6 cm;
- górna warstwa podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0-31,5 mm grubości 7 cm;
- dolna warstwa podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0-63 mm grubości 20 cm;
- wzmocnienie podłoża gruntowego łupkiem przepalonym grubości.
b. boczna ul. Hutniczej:
- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej szarej „ BEHATON” grubości 8 cm;
- podsypka cementowo- piaskowa 1: 4 grubości 3 cm;
- górna warstwa podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0-31,5 mm grubości 7 cm;
- dolna warstwa podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywa 0-63 mm grubości 15 cm;
- wzmocnienie podłożą gruntowego łupkiem przepalonym grubości 20 cm.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w załącznikach do niniejszej SWZ:
4.2.1. projekcie zagospodarowania terenu,
4.2.2. specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dalej: STWiOR,
4.2.3. projektowanych postanowieniach umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

353987,97 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

557621,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

353987,97 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH MARBUD MARIUSZ OGRODOWSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

273440240.

7.3.3)Ulica

MIODOWA 5

7.3.4)Miejscowość

RYBNIK

7.3.5)Kod pocztowy

44-207

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

353987,97 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45110000-1Roboty w zakresie burzenia i rozbió…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
890 308 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
355 977 zł1 908 310 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 552 333 zł
Źródło próbki
CPV 45110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
355 977 zł
Mediana
890 308 zł
Górny kwartyl
1 908 310 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świerklany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świerklany.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 353 988 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH MARBUD MARIUSZ OGRODOWSKI (RYBNIK). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.