Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
706 092 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    519 263 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    186 829 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Rok produkcji pojazdów” – R40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz i odwóz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni i Szkoły Podstawowej w Czeszowie w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Gmina Zawonia (Zawonia, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz i odwóz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni i Szkoły Podstawowej w…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 706 092 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ZawoniaZawonia, Dolnośląskieopublikowano 23 września 2025
Łączna wartość umów
706 092 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 sierpnia 2025

    Termin ofert: 18 sierpnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    23 września 2025

    2 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: TURBO -TRANS Olejniczak Spółka jawna (część 1); ERA Technologii Eryka Jastrząb (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 706 091,91 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zawonia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934905

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Trzebnicka

1.5.2.)Miejscowość

Zawonia

1.5.3.)Kod pocztowy

55-106

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

71 3104350 w. 58

1.5.8.)Numer faksu

71 3104351

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@zawonia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zawonia.pl/19/strona-glowna.html

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zawonia

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz i odwóz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni i Szkoły Podstawowej w Czeszowie w roku szkolnym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bf915928-ee2d-4283-8227-8537e75dfc7c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00437846

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00035444/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz i odwóz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni i Szkoły Podstawowej w Czeszowie w roku szkolnym 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GPI.PZP.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

820000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi transportowe świadczone w dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2025/2026, polegające na codziennym dowożeniu uczniów do podanych w zamówieniu szkół z wymienionych miejscowości i odwożeniu ich trasą powrotną po zakończeniu zajęć szkolnych. Przewóz dzieci i ich opiekunów będzie się odbywał wg. ustalonych tras i kursów. Zestawienie przewidywanych tras dowozu oraz godzin przywozu dzieci do szkół i ich powrotów oraz szacunkową ilość dzieci dowożonych do szkół stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Projekt harmonogramu dowozów. Wykonanie przedmiotu zamówienia musi być realizowane poprzez świadczenie usług o odpowiednim standardzie, odpowiednimi środkami transportu zapewniającymi bezpieczeństwo przejazdu uczniów. Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Zawonia będzie realizowany w podziale na dwie części (dwa Zadania):
Zadanie I - trasa nr 1 - dowóz i odwóz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni –152,6 km (średnio) dziennie; trasa nr 2 - dowóz i odwóz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni – 135,4 km (średnio) dziennie;

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

633210,43 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi transportowe świadczone w dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2025/2026, polegające na codziennym dowożeniu uczniów do podanych w zamówieniu szkół z wymienionych miejscowości i odwożeniu ich trasą powrotną po zakończeniu zajęć szkolnych. Przewóz dzieci i ich opiekunów będzie się odbywał wg. ustalonych tras i kursów. Zestawienie przewidywanych tras dowozu oraz godzin przywozu dzieci do szkół i ich powrotów oraz szacunkową ilość dzieci dowożonych do szkół stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Projekt harmonogramu dowozów. Wykonanie przedmiotu zamówienia musi być realizowane poprzez świadczenie usług o odpowiednim standardzie, odpowiednimi środkami transportu zapewniającymi bezpieczeństwo przejazdu uczniów.
Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Zawonia będzie realizowany w podziale na dwie części (dwa Zadania):
Zadanie II - trasa nr 3 - dowóz i odwóz uczniów Szkoły Podstawowej w Czeszowie – 71 km (średnio) dziennie.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

186789,57 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

519262,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

540313,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

519262,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TURBO -TRANS Olejniczak Spółka jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9151792067

7.3.3)Ulica

ul. Milicka 18

7.3.4)Miejscowość

Żmigródek

7.3.5)Kod pocztowy

55-140

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

519262,62 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-16 do 2026-06-26

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

186829,29 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

186829,29 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

186829,29 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ERA Technologii Eryka Jastrząb

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9151659948

7.3.3)Ulica

Czeszów, ul. Sportowa 2 A

7.3.4)Miejscowość

Zawonia

7.3.5)Kod pocztowy

55-106

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

186829,29 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zawonia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zawonia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 706 092 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TURBO -TRANS Olejniczak Spółka jawna (Żmigródek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.