Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
498 150 zł
Umowa zawarta
16 września 2025
Okres realizacji
98 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 498 150 zł – 581 985 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa oświetlenia ulicznego w Żorach

Zamawiający Gmina Miejska Żory (Żory, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa oświetlenia ulicznego w Żorach”, wybierając ofertę wykonawcy OBI COMPLEX RAFAŁ ZGODA. Wartość umowy: 498 150 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Miejska ŻoryŻory, Śląskieopublikowano 23 września 2025
Wartość umowy
498 150 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OBI COMPLEX RAFAŁ ZGODA (Żory), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 498 150,00 zł (umowę zawarto 16 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 498 150,00 zł do 581 985,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 98 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIEJSKA ŻORY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255542

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Wojska Polskiego 25

1.5.2.)Miejscowość

Żory

1.5.3.)Kod pocztowy

44-240

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.zory.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.zory.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa oświetlenia ulicznego w Żorach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c64f2e23-c6e0-4fcc-8b5a-a51407c89f03

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00436252

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042923/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 Budowa oświetlenia ulic 2025

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00377363

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.6.22.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1 Oświetlenie ul. Jesionek, ul. Glinianej i ul. Zbożowej (słupy od nr 1 do nr 29).
Zakres robót:
 Montaż słupów aluminiowych anodowanych kolor INOX Hp=6 m z wysięgnikiem 15 stopni L=1m - 29 kpl.
 Montaż opraw oświetleniowych LED 43W - 29 szt.
 Ułożenie 1256 m linii kablowej YAKXS 4x35 mm2 w rurach osłonowych.
 Ułożenie 1256 m w wykopie bednarki uziemiającej FeZn 25x4.
 Obsługa geodezyjna, pomiary ochronne i eksploatacyjne.
 Nadzory i dopuszczenia branżowe.

Zadanie 2 Oświetlenie ul. Kominka
Zakres robót:
 Likwidacja odcinka istniejącej linii napowietrznej n.n. – 60 m.
 Zabudowa nowej sieci elektroenergetycznej kablowej ziemnej niskiego napięcia o łącznej długości 102 m.
 Przebudowa dwóch przyłączy z przyłączy napowietrznych na kablowe ziemne.
 Zabudowa dodatkowego złącza rozdzielczo-pomiarowego.
 Ułożenie odcinka sieci kablowej oświetlenia ulicznego wraz z nową latarnią oświetleniową.
 Obsługa geodezyjna, pomiary ochronne i eksploatacyjne.
 Nadzory i dopuszczenia branżowe.

Zadanie 3 Oświetlenie ul. Rybnej
Zakres robót:
 Montaż słupów aluminiowych anodowanych kolor INOX Hp=6 m z wysięgnikiem 15 stopni L=1m - 12 kpl.
 Montaż opraw oświetleniowych LED 43W - 12 szt.
 Ułożenie 447 m linii kablowej YAKXS 4x35 mm2 w rurach osłonowych.
 Ułożenie 447 m w wykopie bednarki uziemiającej FeZn 25x4.
 Obsługa geodezyjna, pomiary ochronne i eksploatacyjne.
 Nadzory i dopuszczenia branżowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

498150 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

581985 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

498150 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OBI COMPLEX RAFAŁ ZGODA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6331950170

7.3.3)Ulica

Łąkowa 24B

7.3.4)Miejscowość

Żory

7.3.5)Kod pocztowy

44-240

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

498150 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

98 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Żory prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żory.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 498 150 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OBI COMPLEX RAFAŁ ZGODA (Żory). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.