Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
256 370 zł
Umowa zawarta
18 września 2025
Okres realizacji
do 30 listopada 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 256 370 zł – 566 123 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby wskazanej do pełnienia funkcji kierownika budowy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Czarnolas, budynek Dworu Jabłonowskich (XIXw.): renowacja schodów zewnętrznych .

Zamawiający Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie (Policzna, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Czarnolas, budynek Dworu Jabłonowskich (XIXw.): renowacja schodów zewnętrznych ”, wybierając ofertę wykonawcy Kamieniarka I spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 256 370 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
256 370 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Kamieniarka I spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Jastrząb), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 256 369,76 zł (umowę zawarto 18 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 256 369,76 zł do 566 123,17 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 385557023

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Czarnolas 36

1.5.2.)Miejscowość

Policzna

1.5.3.)Kod pocztowy

26-720

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@muzeumkochanowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.muzeumkochanowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-42c1e17f-605c-495e-8465-022157f47580

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Czarnolas, budynek Dworu Jabłonowskich (XIXw.): renowacja schodów zewnętrznych .

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-42c1e17f-605c-495e-8465-022157f47580

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00434195

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038156/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Renowacja schodów zewnętrznych nr 3-7 w budynku dworu Jabłonowskich w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00371141

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DA.26.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

220015,02 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiot i zakres zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa renowacja wszystkich zewnętrznych biegów schodów oznaczonych na dokumentacji projektowej nr 3-7 wraz z towarzyszącą infrastrukturą przy dworze Jabłonowskich. Zakres obejmuje w szczególności:
a) Roboty przygotowawcze
• demontaż okładzin stopni, podestów i nakryw balustrad z piaskowca,
• rozbiórki lokalne konstrukcji betonowych i murów, usunięcie gruzu.
b) Naprawę konstrukcji i murów oporowych
• wykopy odciążające i odsłonięcie fundamentów,
• iniekcje poziome i pionowe kremem iniekcyjnym (ściany do 49 cm),
• uzupełnienie murów bloczkami lub cegłą pełną,
• nowe podkłady i elementy żelbetowe C20/25,
• wykonanie izolacji pionowych (szlamy sztywne/elastyczne, folia kubełkowa) oraz poziomych.
c) Renowację elementów kamiennych
• czyszczenie mechaniczne i chemiczne piaskowca, biobójcza dezynfekcja
• flekowanie i uzupełnianie ubytków kitami wapienno-cementowymi,
• montaż nowych lub odzyskanych stopni (piaskowiec gr. 3 cm, szer. 26–36 cm) i płyt podestowych,
• scalenie kolorystyczne, hydrofobizacja i impregnacja wzmacniająca.
d) Odtworzenie nawierzchni przyschodowych
• podbudowy z kruszywa łamanego, jastrych drenażowy,
• ułożenie kostki kamiennej z odzysku.
e) Renowację balustrad stalowych i słupów oświetleniowych
• ręczne oczyszczenie z rdzy,
• dwukrotne malowanie systemem antykorozyjnym.
f) Dokumentację konserwatorską
• pełna inwentaryzacja fotograficzna przed, w trakcie i po zakończeniu prac (min. 50 zdjęć) wraz z opisem.
3. Dodatkowe wymagania:
a) Prace muszą być prowadzone zgodnie z dokumentacją projektową, decyzją konserwatorską oraz pozwoleniem na budowę.
b) Użycie materiałów zgodnych z dokumentacją projektową i zaleceniami konserwatorskimi.
c) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszelkich wymaganych pozwoleń na prowadzenie prac.
d) Opracowanie i przekazanie dokumentacji powykonawczej oraz gwarancji na wykonane prace.
4. Warunki realizacji zamówienia:
a) Wykonawca zapewni nadzór/ kierownik budowy/ osoby posiadającej uprawnienia do prowadzenia prac przy obiektach zabytkowych.
b) Wykonawca zapewni niezbędne środki ochronne dla budynku oraz użytkowników na czas prowadzenia prac.
c) Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji i rękojmi na wykonane roboty na okres minimum 5 lat.
5. Dokumentacja związana z zamówieniem:
• Przedmiar robót
• Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
• Projekt techniczny
6. Zamawiający przewiduje finansowanie inwestycji ze środków:
• dofinansowania w ramach programu Ochrona zabytków, przeznaczonego na realizację zadania pn. Czarnolas, budynek Dworu Jabłonowskich (XIX w.): remont schodów zewnętrznych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
• budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
7. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone są we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
8. Wykonawca może zaoferować materiały, urządzenia lub technologie równoważne pod warunkiem, że spełniają one wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia oraz nie powodują obniżenia jakości i trwałości wykonanych robót. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale V SWZ, potwierdzające spełnienie przez te rozwiązania wymagań Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

256369,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

566123,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

256369,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kamieniarka I spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 384727919

7.3.3)Ulica

Śmiłów 22

7.3.4)Miejscowość

Jastrząb

7.3.5)Kod pocztowy

26-502

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

256369,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
321 000 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
321 000 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Policzna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 256 370 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kamieniarka I spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Jastrząb). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.