Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "DUBIEL"· Szprotawamała firma
Wartość umowy
192 409 zł
Umowa zawarta
17 września 2025
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 192 409 zł – 322 746 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres Gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Janowiec Dz. nr 236”

Zamawiający Gmina Małomice (Małomice, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Janowiec Dz.…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "DUBIEL". Wartość umowy: 192 409 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina MałomiceMałomice, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 18 września 2025
Wartość umowy
192 409 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "DUBIEL" (Szprotawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 192 408,69 zł (umowę zawarto 17 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 192 408,69 zł do 322 746,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Małomice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Konstytucji 3 maja

1.5.2.)Miejscowość

Małomice

1.5.3.)Kod pocztowy

67-320

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+46 683769027

1.5.8.)Numer faksu

+46 683769027

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@malomice.l

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://malomice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b28d3277-db4d-4cd0-9084-085d01f99325

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Janowiec Dz. nr 236”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b28d3277-db4d-4cd0-9084-085d01f99325

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00429159

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00195299/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Janowiec Dz. nr 236

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00361723

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP. 271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

0 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające przebudowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Janowiec dz. nr ewd. 236 obejmujący swoim zakresem odcinek drogi gminnej zlokalizowanej na działce nr 236 od skrzyżowania z droga powiatową dz. 230 do zakończenia śladu istniejącej warstwy wierzchniej. Projektowana przebudowa polegała będzie na wykonaniu przebudowy nawierzchni wraz z niezbędnymi poszerzeniami na odcinku podlegającemu przebudowie o długości 144,80m. Nawierzchnia jezdni wykonana zostanie z kostki betonowej typu „polbruk - behato” w kolorze szarym dwustronnie o grubości 8cm zamkniętej krawężnikami betonowymi 15x22cm (najazdowe). Takie rozwiązanie ułatwi odwodnienie powierzchniowe nawierzchni w pasie drogowym. Lokalizacja dojść i zjazdów - uzgodnienia na gruncie z Inwestorem. Zjazdy indywidualne i dojścia do posesji wykonane będą zgodnie z art. 29a Ustawy Prawo Budowlane z nawierzchni jak droga.
Do odcięcia jezdni na zakończeniu zjazdów w drogi gminne i w miejscu włączenia w zjazdy na drogę powiatowa nr 1086F należy zastosować opornik betonowy 12x20cm. Wszystkie krawężniki i oporniki należy ustawić na ławie betonowej klasy C12/15. Wszystkie napotkane urządzenia obce należy wyregulować do poziomu nowej nawierzchni oraz przedstawić protokół odbioru urządzeń obcych przez gestorów sieci.
Odwodnienie powierzchniowe poprzez zapewnienie odpowiednich spadków poprzecznych
i podłużnych odbywać się będzie na teren zielony w obrębie pasa drogowego. Spadek poprzeczny drogi dwustronny 2,0%. Przewiduje się rozbiórkę istniejącej nawierzchni szutrowej. Materiał z rozbiórki w zakresie nawierzchni Wykonawca jako posiadacz zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami po uprzednim uzgodnieniem z Zamawiającym czy nie jest zainteresowany ich przejęciem i zagospodarowaniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

192408,69 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

322746,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

192408,69 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "DUBIEL"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970379669

7.3.3)Ulica

PARKOWA 2B

7.3.4)Miejscowość

Szprotawa

7.3.5)Kod pocztowy

67-300

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

192408,69 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Małomice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Małomice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 192 409 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "DUBIEL" (Szprotawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.