Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Wykonawca na wezwanie Zamawiającego nie złożył w przewidzianym terminie tj. do 9 września 2025 r żądanych przez Zamawiającego podmiotowych środków dowodowych i jego Oferta została odrzucona. Wobec powyższego Zamawiający na podstawie art. 255 ust.1 pkt.2 unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbudowa mostu na kanale derywacyjnym Młynówka na wysokości ul. Kościuszki 39a w Małomicach

Zamawiający Gmina Małomice (Małomice, Lubuskie) opublikował wynik postępowania „Odbudowa mostu na kanale derywacyjnym Młynówka na wysokości ul. Kościuszki 39a w…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina MałomiceMałomice, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 16 września 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 367 261 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Wykonawca na wezwanie Zamawiającego nie złożył w przewidzianym terminie tj. do 9 września 2025 r żądanych przez Zamawiającego podmiotowych środków dowodowych i jego Oferta została odrzucona. Wobec powyższego Zamawiający na podstawie art. 255 ust.1 pkt.2… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Małomice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Konstytucji 3 maja

1.5.2.)Miejscowość

Małomice

1.5.3.)Kod pocztowy

67-320

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+46 683769027

1.5.8.)Numer faksu

+46 683769027

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@malomice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://malomice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cc7faf03-bf65-4d98-a34f-5e7f7a3faf78

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa mostu na kanale derywacyjnym Młynówka na wysokości ul. Kościuszki 39a w Małomicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cc7faf03-bf65-4d98-a34f-5e7f7a3faf78

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00426460

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00195299/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 „Odbudowa mostu na kanale derywacyjnym Młynówka na wysokości ul. Kościuszki 39a w Małomicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00377318

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

390243,90 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje: Roboty remontu i odbudowy mostu na kanale dyrewacyjnym Młynówka w Małomicach dz. nr ewd. 526, 3, 259/3 obejmujące między innymi
1) prace rozbiórkowe,
2) wymiana ścianki drewnianej lewego przyczółka na brusy stalowe
3) całkowite oczyszczenie ze starych powłok powierzchni stalowego ustroju nośnego,
4) montaż balustrady,
5) nałożenie zabezpieczenia antykorozyjnego na przygotowane powierzchnie stalowe,
6) montaż drewnianej nawierzchni mostku
7) uzupełnienie ubytków betonu podpór i płyt oraz zabezpieczenie materiałami powłokowymi wszystkich powierzchni betonowych,
8) uzupełnienie skarp oraz dna narzutem kamiennym
9) wykonanie najazdów na mostek z kostki betonowej.
Prace rozbiórkowe.
- rozebranie nawierzchni składającej się z drewnianego pokładu z desek gr. 5 cm ułożonego parkietowo w 5 rzędach o szerokości po 86cm na poprzecznicach,
- rozebranie poprzecznic z bali drewnianych o przekroju 20x11 cm ułożonych na ustroju nośnym z dwuteowników stalowych,
- rozebranie istniejącej balustrady.
Naprawa zabezpieczenia lewego przyczółku i skrzydełek poprzez wymianę ścianek szczelnych. Wzdłuż istniejącej ścianki drewnianej zostaną wbite brusy ścianki szczelnej stalowej np. G-62 lub odpowiedniej o wysokości 4.0m. Pomiędzy ścianką drewnianą i stalową utworzony zostanie oczep betonowy rzędu 1.5m.
Całkowite oczyszczenie ze starych powłok z powierzchni stalowego ustroju nośnego .
Stalowy ustrój nośny należy odpowiednio przygotować pod nałożenie zabezpieczenia antykorozyjnego poprzez całkowite usunięcie istniejących powłok. Przygotować należy także stężenia ukośne z kątowników 70x70mm. Należy oczyścić te elementy do stopnia Sa 2½.
Montaż balustrad.
Montaż drewnianej nawierzchni mostku. Drewniane poprzecznice o wymiarach 20 x11 cm należy ułożyć na stalowym ustroju nośnym pozostawiając przerwy rzędu 1 cm. Należy przymocować je do górnych pasów dźwigara za pomocą specjalnych stalowych łapek i śrub M10 zgodnie z dokumentacją. Górne powierzchnie poprzecznic należy przykryć paskami papy.
Po zamontowaniu poprzecznic należy ułożyć ukośnie w 5 rzędach szerokości po 86cm, do osi podłużnej kładki pokład z desek (o gr. 4.45 cm), elementy te należy mocować do pomostu za pomocą wkrętów drewnianych nierdzewnych. Proponuje się zastosować deski z modrzewia syberyjskiego zachodniego.
Uzupełnienie ubytków betonu przyczółków i skrzydełek oraz zabezpieczenie materiałami powłokowymi wszystkich powierzchni betonowych. Powierzchnie betonowe przyczółków i skrzydełek należy miejscowo – na obszarach silnie skorodowanego betonu – skuć na głębokość do ok. 3 cm, a następnie całość oczyścić poprzez piaskowanie. Ewentualne odkryte zbrojenie należy zabezpieczyć antykorozyjnie. Odtworzenie powierzchni betonowych na obszarach skutego betonu należy wykonać za pomocą zapraw naprawczych PCC. Następnie dla poprawy estetyki obiektu, a także w celu powstrzymania korozji powierzchniowej betonu, należy zabezpieczyć powierzchnie zewnętrzne tych elementów poprzez ich wyszpachlowanie zaprawami typu PCC. Po wykonaniu regeneracji powierzchni betonowych zaprawami PCC należy je pokryć malarskimi powłokami ochronnymi. Zaleca się użycie barwnika do zastosowanej powłoki ochronnej. Barwę powłoki ochronnej Wykonawca uzgodni z Inwestorem. Do wykonania napraw powierzchniowych betonu należy zastosować materiały wchodzące w skład systemu napraw od jednego Producenta.
Projektowane wielkości ubytków wymagających uzupełnienia oraz wielkość powierzchni przewidzianej do pokrycia materiałami ochronnymi zostały podane w części kosztowej dokumentacji.
Wykonanie najazdów na mostek z obu stron z kostki betonowej grubości 8 cm . Od strony brzegu lewego najazd wykonany zostanie o długości 2.0m a od strony prawego brzegu o szerokości 4.0m. Kostka brukowa ułożona zostanie na 10 cm warstwie podsypki cementowo-piaskowej z geowłókniną.
Szczegółowy zakres prac wynika z dokumentacji techniczno-budowlanej autorstwa ENECO Przedsiębiorstwo Energetyczne Sebastian Wierzbicki, 68-100 Żagań, ul. Starowiejska.

4.3. Przedmiary robót załączone do SWZ mają wyłącznie charakter pomocniczy i nie mogą stanowić jedynej podstawy do wyceny oferty. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia i oszacowania ilości wymaganych robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na przedmiotowe roboty będzie zawierała wynagrodzenie ryczałtowe, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości obmiarowej określonych robót ujętych w projekcie w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. W związku z powyższym Wykonawca nie może powoływać się na jakiekolwiek braki w przedmiarze i w oparciu o nie żądać zwiększenia wynagrodzenia.
W przypadku dostrzeżenia rozbieżności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest do wystąpienia do Zamawiającego o ich wyjaśnienie przed złożeniem oferty, ponieważ w ramach wynagrodzenia podanego w ofercie Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich niezbędnych robót przewidzianych w którymkolwiek z dokumentów stanowiących załącznik do SWZ.
Oferta Wykonawcy powinna obejmować wszystkie niezbędne roboty zapewniające wykonanie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wykonawca na wezwanie Zamawiającego nie złożył w przewidzianym terminie tj. do 9 września 2025 r żądanych przez Zamawiającego podmiotowych środków dowodowych i jego Oferta została odrzucona. Wobec powyższego Zamawiający na podstawie art. 255 ust.1 pkt.2 unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221100-3Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Małomice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Małomice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221100-3 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.