Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
278 515 zł
Umowa zawarta
2 września 2025
Okres realizacji
od 2 września 2025 do 2 września 2025
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 278 515 zł – 311 718 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pranie (wodne i chemiczne) bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej oraz innego asortymentu.

Zamawiający Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. Św. Antoniego w Radecznicy (Radecznica, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Pranie (wodne i chemiczne) bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej oraz innego…”, wybierając ofertę wykonawcy PLATINUM D. ŚMIGASIEWICZ I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA. Wartość umowy: 278 515 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
278 515 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 sierpnia 2025

    Termin ofert: 14 sierpnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 września 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PLATINUM D. ŚMIGASIEWICZ I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA (CHEŁM), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 278 515,05 zł (umowę zawarto 2 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 278 515,05 zł do 311 718,04 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY WOJEWÓDZKI SZPITAL PSYCHIATRYCZNY IM. ŚW. ANTONIEGO W RADECZNICY

1.3.)Oddział zamawiającego

SPWSzP im. św. Antoniego w Radecznicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000291049

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Klasztorna 4

1.5.2.)Miejscowość

Radecznica

1.5.3.)Kod pocztowy

22-463

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@radecznica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

radecznica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1155699

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pranie (wodne i chemiczne) bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej oraz innego asortymentu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-83c89b60-8e97-47df-98d5-b98bc625e9b1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00422340

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00010706/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Pranie (wodne i chemiczne) bielizny szpitalnej, odzieży roboczej i ochronnej oraz innego asortymentu.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00363686

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

09/PZP/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakres usługi obejmuje
a) odbiór brudnej bielizny
b) załadunek i transport brudnej/czystej bielizny;
c) pranie;
d) dezynfekcję;
e) suszenie,
f) maglowanie wypranej bielizny,
g) prasowanie odzieży ochronnej i roboczej,
h) odplamianie,
i) czyszczenie chemiczne asortymentu, który nie nadaje się do prania wodnego,
j) pakowanie,
k) wykonywanie czynności szwalniczo – krawieckich (przyszywanie guzików, łat, cerowanie, zszywanie uszkodzonej bielizny).

4.5.3.)Główny kod CPV

98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

98311000-6 - Usługi odbierania prania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

278515,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

311718,04 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

278515,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PLATINUM D. ŚMIGASIEWICZ I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5632412395

7.3.3)Ulica

OKSZOWSKA 52

7.3.4)Miejscowość

CHEŁM

7.3.5)Kod pocztowy

22-100

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

278515,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-02 do 2025-09-02

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

98310000-9Usługi prania i czyszczenia na such…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
597 600 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
266 070 zł1 024 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
758 158 zł
Źródło próbki
CPV 98310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
266 070 zł
Mediana
597 600 zł
Górny kwartyl
1 024 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. Św. Antoniego w Radecznicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radecznica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 278 515 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98310000-9 (Usługi prania i czyszczenia na sucho). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PLATINUM D. ŚMIGASIEWICZ I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA (CHEŁM). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.