Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wykonanie robót budowlanych w ramach modernizacji obiektów strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Zamawiający Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim (Piotrków Trybunalski, Łódzkie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonanie robót budowlanych w ramach modernizacji obiektów strażnicy Komendy Miejskiej…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 523 356 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590653512

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Jagiellońska, 11

1.4.2.)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

1.4.3.)Kod pocztowy

97-300

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.4.7.)Numer telefonu

44 647 39 19

1.4.8.)Numer faksu

44 647 34 88

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

piotrkow@lodzkie.straz.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/kmpsp-piotrkow-trybunalski

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e2a05a28-1daa-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00410261

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-09-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00345249

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych w ramach modernizacji obiektów strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem ostatecznej zgody na użytkowanie dla rozbudowy i przebudowy hali pojazdów w budynku głównym Państwowej Straży Pożarnej oraz budowa budynku magazynowego w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Jagiellońskiej 11 na działce nr 333/2 objętych dokumentacją projektową pod nazwą: „ROZBUDOWA HALI POJAZDÓW W BUDYNKU GŁÓWNYM PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ ORAZ BUDOWA BUDYNKU MAGAZYNOWEGO WRAZ Z URZĄDZENIAMI BUDOWLANYMI I ZAGOSPODAROWANIEM TERENU”.

2. Zakres zamierzenia obejmuje rozbudowę i przebudowę hali garażowej, przebudowę wschodniego skrzydła budynku głównego, budowę budynku magazynowego oraz rozbiórkę istniejących budynków gospodarczych. Ponadto projektuje się zmianę przebiegu fragmentu istniejącej zewnętrznej instalacji elektrycznej i wykonanie zewnętrznej instalacji elektrycznej do projektowanego budynku magazynowego.
Inwestycję przewiduje się etapowanie inwestycji wg. następujących etapów robót:
1. Przebudowa garażu głównego
2. Rozbudowa garażu głównego o dodatkowe stanowiska garażowe
3. Przebudowa części powierzchni użytkowej wschodniego skrzydła budynku głównego
4. Budowa budynku magazynowego
5. Zagospodarowanie terenu

3.8.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

71353200-9 - Usługi opomiarowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia

45262310-7 - Zbrojenie

45262520-2 - Roboty murowe

45451200-5 - Zakładanie paneli

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314120-8 - Instalowanie abonenckich central telefonicznych

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-07-18

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

16 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych „ZURiP” S.A.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych „ZURiP” S.A.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6560000889; REGON: 003670020

4.3.3.)Ulica

ul. Warszawska 109

4.3.4.)Miejscowość

Małogoszcz

4.3.5.)Kod pocztowy

28-366

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4336980,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00419931/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-06-26

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Protokół konieczności wykonania robót dodatkowych

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wprowadzenie do zakresu umowy robót dodatkowych wynikających z protokołu konieczności nr.2 Konieczność przyjęcia prac związanych z modernizacją całego odcinka instalacji gazowej w budynku głównym, obowiązku wstawienia drzwi i okien w klasie odporności ogniowej w budynku głównym, wykonanie sterowania bramami garażowymi i zamontowanie sygnalizatorów.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

17136,03

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2025/BZP 00293681/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

brak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piotrków Trybunalski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.