Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
122 472 zł
Umowa zawarta
2 września 2025
Okres realizacji
od 1 września 2025 do 26 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 122 472 zł – 160 650 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Transport uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Klukowo w formie zakupu biletów miesięcznych – ponowne postępowanie

Zamawiający Gmina Klukowo (Klukowo, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Transport uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Klukowo w formie zakupu…”, wybierając ofertę wykonawcy Hurt i Detal Pietrzak Waldemar. Wartość umowy: 122 472 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina KlukowoKlukowo, Podlaskie (powiat Siemiatycki →)opublikowano 4 września 2025
Wartość umowy
122 472 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Hurt i Detal Pietrzak Waldemar (Wojny-Szuby Włościańskie 22), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 122 472,00 zł (umowę zawarto 2 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 122 472,00 zł do 160 650,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2025 r. do 26 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KLUKOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450670189

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Mazowiecka 14

1.5.2.)Miejscowość

Klukowo

1.5.3.)Kod pocztowy

18-214

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

862774520

1.5.8.)Numer faksu

862774542

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@klukowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.klukowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/klukowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Transport uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Klukowo w formie zakupu biletów miesięcznych – ponowne postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f4251c15-81b2-48fb-a50c-5034d0c75b29

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00407442

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046197/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Transport uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Klukowo w formie zakupu biletów miesięcznych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00379679

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIR.271.15.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

165967,66 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na transporcie do 140 uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Klukowo w formie zakupu imiennych biletów miesięcznych w okresie od dnia 01.09.2025 r. do 26.06.2026 r. na trasach:
Przywozy:
1) Klukowo Szkoła – Trojanowo – Trojanówek – Kapłań – Klukowo Szkoła – Żabiniec – Dzikowiny – Sobolewo – Klukowo Szkoła;
2) Klukowo Szkoła – Lubowicz Kąty – Lubowicz Byzie – Stare Kostry – Kostry-Podsędkowięta – Kostry-Śmiejki – Piętki-Żebry – Piętki-Basie – Piętki-Szeligi – Piętki-Gręzki – Klukowo Szkoła.
Odwozy:
1) Klukowo Szkoła – Żabiniec – Sobolewo – Dzikowiny – Klukowo Szkoła – Kapłań – Trojanowo – Trojanówek – Klukowo Szkoła;
2) Klukowo Szkoła – Żabiniec – Sobolewo – Dzikowiny – Klukowo Szkoła – Kapłań – Trojanowo – Trojanówek – Klukowo Szkoła;
3) Klukowo Szkoła – Piętki-Gręzki – Piętki-Szeligi – Piętki-Basie – Piętki-Żebry – Kostry-Śmiejki – Stare Kostry – Kostry-Podsędkowięta – Lubowicz-Byzie – Lubowicz Wielki – Klukowo Szkoła;
4) Klukowo Szkoła – Piętki-Gręzki – Piętki-Szeligi – Piętki-Basie – Piętki-Żebry – Kostry-Śmiejki – Stare Kostry – Kostry-Podsędkowięta – Lubowicz-Byzie – Lubowicz Wielki – Klukowo Szkoła.
2. Orientacyjna łączna długość wszystkich kursów w ciągu jednego dnia nauki szkolnej wynosi około 134 km.
3. Dowóz uczniów do placówek oraz ich odwiezienie po zakończeniu zajęć odbywać się będzie w dni nauki szkolnej według rozkładów i godzin placówek oświatowych. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian. W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz dzieci zgodnie z rozkładem jazdy ustalonym przez Zamawiającego.
4. Przewozy odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) i innych przepisach związanych z przewozem osób, ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 731).
5. Obowiązkiem Wykonawcy jest utrzymywanie właściwego stanu technicznego środków transportu, w tym przestrzeganie terminów badań technicznych, którymi świadczona będzie usługa.
6. Wykonawca musi zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczny przewóz, tzn. odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny.
7. Oferent zobowiązany jest podać kalkulację kosztów miesięcznego dowozu jednego ucznia z danej miejscowości i z powrotem (przy uwzględnieniu ceny brutto jednego biletu miesięcznego), przy założeniach średnio 22 dni nauki miesięcznie. Cena oferty musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zadania niezbędnych do jego wykonania.
8. Dowóz uczniów będzie odbywać się pojazdami dopuszczonymi do ruchu według obowiązujących przepisów w przewozach pasażerskich i właściwie do charakteru przewozów oznakowanymi autobusami.
9. W przypadku awarii wyznaczonego na zadanie pojazdu Wykonawca podstawi pojazd zastępczy spełniający właściwe wymagania techniczne w ruchu drogowym.
10. Wykonawca zapewni uczniom przewożonym warunki bezpieczeństwa, wygodę, w szczególności miejsca siedzące. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował autobusami z ilością miejsc w pojazdach i odpowiednią liczbą autobusów, zapewniających dowóz wszystkich uczniów na poszczególnych trasach. Transport uczniów powinien odbywać się autobusami z minimum 40 miejscami siedzącymi.
11. Rozliczenie usługi, o której mowa w pkt. 1, następować będzie na podstawie ilości wystawionych biletów miesięcznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

122472,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

160650,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

122472,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Hurt i Detal Pietrzak Waldemar

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

450154364

7.3.4)Miejscowość

Wojny-Szuby Włościańskie 22

7.3.5)Kod pocztowy

18-210

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

122472,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Klukowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Klukowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 122 472 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Hurt i Detal Pietrzak Waldemar (Wojny-Szuby Włościańskie 22). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.