Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

„Art. 255. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup sprzętu i wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych na terenie gmin: Nysa, Kamiennik, Pakosławice i Otmuchów” w ramach zadania „Zakup samochodu terenowego oraz wyposażenia”

Zamawiający Gmina Pakosławice (Pakosławice, Opolskie) opublikował wynik postępowania „Zakup sprzętu i wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych na terenie gmin: Nysa,…”.

Zamawiający: Gmina PakosławicePakosławice, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 3 września 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 400 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Art. 255. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pakosławice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412929

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Reńska Wieś

1.5.2.)Miejscowość

Pakosławice

1.5.3.)Kod pocztowy

48-314

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rrg@pakoslawice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.pakoslawice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pakoslawice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup sprzętu i wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych na terenie gmin: Nysa, Kamiennik, Pakosławice i Otmuchów” w ramach zadania „Zakup samochodu terenowego oraz wyposażenia”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1affe005-a871-44fa-bc6e-6edfe8252945

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00404196

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00062170/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.2.1 Zakup sprzętu i wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych na terenie gmin

Nysa, Kamiennik, Pakosławice i Otmuchów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Umowa nr FEOP.02.03-IZ.00-0014/24, Program Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2021 Priorytet FEOP.02: Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony środowiska naturalnego w województwie opolskim, Działanie 2.3: Zapobieganie zagrożeniom związanym ze zmianą klimatu

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00386938

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRG.271.46.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Zakup sprzętu i wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych na terenie gmin: Nysa, Kamiennik, Pakosławice i Otmuchów” w ramach zadania
budżetowego pn.: „Zakup samochodu terenowego oraz wyposażenia”
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia opisuje załącznik nr 1 do SWZ - „Opis Przedmiotu Zamówienia” - Parametry techniczne i wyposażenie - który
należy uzupełnić i dołączyć do oferty !!!.

4.5.3.)Główny kod CPV

42415320-7 - Wyposażenie pojazdów ratowniczych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

„Art. 255. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42415320-7Wyposażenie pojazdów ratowniczych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
400 000 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
201 752 zł795 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
593 948 zł
Źródło próbki
CPV 42415· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
201 752 zł
Mediana
400 000 zł
Górny kwartyl
795 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pakosławice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pakosławice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42415320-7 (Wyposażenie pojazdów ratowniczych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.