Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
264 867 zł
Umowa zawarta
3 września 2025
Okres realizacji
do 10 października 2025
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 264 867 zł – 313 627 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja dwóch dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Szklary, Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Zamawiający Gmina Jerzmanowice-Przeginia (Jerzmanowice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja dwóch dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Szklary, Gmina…”, wybierając ofertę wykonawcy PRODIM sp. z o.o. Wartość umowy: 264 867 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Jerzmanowice-PrzeginiaJerzmanowice, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 3 września 2025
Wartość umowy
264 867 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRODIM sp. z o.o. (Kraków), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 264 866,70 zł (umowę zawarto 3 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 264 866,70 zł do 313 626,95 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 10 października 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jerzmanowice-Przeginia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6772019451

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rajska 22

1.5.2.)Miejscowość

Jerzmanowice

1.5.3.)Kod pocztowy

32-048

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

123895247

1.5.8.)Numer faksu

123895521

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@jerzmanowice-przeginia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.jerzmanowice-przeginia.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6111e01a-13b5-47fc-8df0-edebcc18ccbe

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja dwóch dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Szklary, Gmina Jerzmanowice-Przeginia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6111e01a-13b5-47fc-8df0-edebcc18ccbe

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00404019

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00049632/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja dwóch dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Szklary, Gmina Jerzmanowice-Przeginia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00350639

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.1.5.2025.AK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje

- Przebudowę drogi gminnej dojazdowej do gruntów rolnych w km 0+000 do 0+160 na dz. nr 367/4, 367/6, 367/8 w m. Szklary, Gmina Jerzmanowice-Przeginia, która będzie polegać na: wymianie korytek odwadniających, wymianie podbudowy, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej w dwóch warstwach. - Przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych dz. nr 571 w miejscowości Szklary, Gmina Jerzmanowice-Przeginia, polegającą na: rozebraniu istniejącej nawierzchni, wykonaniu podbudowy, ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej w dwóch warstwach. Na remontowanych odcinkach dróg występuje skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2129K. Przy pracach należy nawiązać się wysokościowo do istniejącej nawierzchni drogi powiatowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: załącznik nr 9 do SWZ – przedmiar robót załącznik nr 10 do SWZ – dokumentacja techniczna 2) Gwarancja i rękojmia • Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy – min. 60 miesięcy. • Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – 60 miesięcy. 3) Opis części zamówienia Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnymi oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. 4) Z uwagi na fakt, że zadanie dofinansowane będzie ze środków pochodzących z budżetu Województwa Małopolskiego, Wykonawca oświadcza, że jest świadomy, iż w interesie Zamawiającego jest terminowa realizacja zamówienia. W przypadku niedotrzymania terminu umownego, zachodzi ryzyko utraty dofinansowania i powstania w związku z tym szkody po stronie Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

264866,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

313626,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

264866,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRODIM sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 521633348

7.3.3)Ulica

Blokowa 14

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-752

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty przygotowawcze, zimne, odwodnienie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

264866,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-10-10

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jerzmanowice-Przeginia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jerzmanowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 264 867 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRODIM sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.