Wynik częściowy: umowy w 3 z 4 części, 1 unieważniono4 części
Łączna wartość wybranych ofert
145 515 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    136 378 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Odbiór wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów stałych z terenu ogródków działkowych pracowniczych, administrowanych przez SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku. Realizacja usług odbioru wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów stałych od
    Wartość umowy
    713 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Odbiór wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów wielkogabarytowych (kod odpadu 20 03 07) z terenu SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku lub z terenu Ośrodka Rehabilitacji Psychiatrycznej w Dąbrówce wg potrzeb Zamawiającego
    Wartość umowy
    8424 zł
    2 oferty
  4. Unieważniona
    Część 4Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Centrum Zdrowia Psychicznego SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku ul. 1 Maja 51a, 44-190 Knurów- 1 raz w miesiącu
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów stałych dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku

Zamawiający SP ZOZ Szpital Psychiatryczny (Toszek, Śląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów stałych dla potrzeb SP ZOZ Szpitala…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 145 515 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: SP ZOZ Szpital PsychiatrycznyToszek, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 2 września 2025
Łączna wartość ofert
145 515 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2025

    Termin ofert: 18 lipca 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    02 września 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 4 części: w 3 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. za łącznie 145 514,88 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SP ZOZ Szpital Psychiatryczny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000293114

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gliwicka 5

1.5.2.)Miejscowość

Toszek

1.5.3.)Kod pocztowy

44-180

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 727 58 00

1.5.8.)Numer faksu

32 233 52 44

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@szpitaltoszek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitaltoszek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/szpitaltoszek

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów stałych dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b090534b-c8e4-4524-9228-88e6368d4247

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00401745

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00081303/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usług wywozu nieczystości stałych dla potrzeb SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00318885

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

14/TP/DEG/WK/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów stałych (odpady zbierane w sposób nieselektywny) z terenu SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku średnio 3 razy w tygodniu, ewentualnie wg potrzeb Zamawiającego. Odbiór wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów stałych (odpady zbierane w sposób nieselektywny) z terenu Ośrodka Rehabilitacji Psychiatrycznej w Dąbrówce – średnio 1 raz w miesiącu, ewentualnie wg potrzeb Zamawiającego
Odbiór wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów (zbieranych w sposób selektywny)
z terenu SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku 3 razy w miesiącu, ewentualnie wg potrzeb Zamawiającego. Odbiór wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów (zbieranych w sposób selektywny) z terenu Ośrodka Rehabilitacji Psychiatrycznej w Dąbrówce – 2 razy w miesiącu, ewentualnie wg potrzeb Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich

4.5.5.)Wartość części

169864,08 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów stałych z terenu ogródków działkowych pracowniczych, administrowanych przez SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku. Realizacja usług odbioru wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów stałych odbywać się będzie wg potrzeb zgłoszonych przez uprawnionego przedstawiciela Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich

4.5.5.)Wartość części

938,95 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór wraz z dalszym zagospodarowaniem odpadów wielkogabarytowych (kod odpadu 20 03 07) z terenu SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku lub z terenu Ośrodka Rehabilitacji Psychiatrycznej w Dąbrówce wg potrzeb Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich

4.5.5.)Wartość części

15984,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Centrum Zdrowia Psychicznego SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku ul. 1 Maja 51a, 44-190 Knurów- 1 raz w miesiącu.

4.5.3.)Główny kod CPV

90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich

4.5.5.)Wartość części

1555,20 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

136378,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

136378,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

136378,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6450000204

7.3.3)Ulica

Nakielska 1-3

7.3.4)Miejscowość

Tarnowskie Góry

7.3.5)Kod pocztowy

42-600

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

136378,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

712,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

712,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

712,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6450000204

7.3.3)Ulica

Nakielska 1-3

7.3.4)Miejscowość

Tarnowskie Góry

7.3.5)Kod pocztowy

42-600

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

712,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8424,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8424,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8424,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REMONDIS Tarnowskie Góry Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6450000204

7.3.3)Ulica

Nakielska 1-3

7.3.4)Miejscowość

Tarnowskie Góry

7.3.5)Kod pocztowy

42-600

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8424,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Jedyna oferta złożona w postępowaniu w zakresie części 4 tj. oferta nr 2 złożona przez Wykonawcę PreZero Service Południe Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp tj.: ”Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: 14) wykonawca nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3;
Oferta Wykonawcy PreZero Service Południe Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej nie została zabezpieczona wadium w żadnej z dopuszczalnych w ustawie PZP form (art. 97 ust. 7 PZP), dlatego podlega odrzuceniu na podstawie j.w.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90513200-8Usługi wywozu stałych odpadów miejs…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
729 494 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 670 zł4 017 567 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 624 897 zł
Źródło próbki
CPV 90513· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
392 670 zł
Mediana
729 494 zł
Górny kwartyl
4 017 567 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

SP ZOZ Szpital Psychiatryczny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toszek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 145 515 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90513200-8 (Usługi wywozu stałych odpadów miejskich). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. (Tarnowskie Góry). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.