Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
248 300 zł
Umowa zawarta
22 sierpnia 2025
Okres realizacji
od 1 września 2025 do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 248 300 zł – 390 528 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Gmina Janów Podlaski (Janów Podlaski, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach sp. z o.o. Wartość umowy: 248 300 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Janów PodlaskiJanów Podlaski, Lubelskie (powiat Bialski →)opublikowano 29 sierpnia 2025
Wartość umowy
248 300 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach sp. z o.o. (Łosice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 248 300,00 zł (umowę zawarto 22 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 248 300,00 zł do 390 528,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2025 r. do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JANÓW PODLASKI

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Janów Podlaski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237546

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bialska 6A

1.5.2.)Miejscowość

Janów Podlaski

1.5.3.)Kod pocztowy

21-505

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@janowpodlaski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugjanowpodlaski.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0ce1c581-0cfd-42a6-80b1-4be5c20b8e98

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0ce1c581-0cfd-42a6-80b1-4be5c20b8e98

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00398659

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00035699/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00318358

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BUA.271.37.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w roku szkolnym 2025/2026”.
2. Przedmiot zamówienia podzielony został na zamówienie podstawowe oraz zamówienie realizowane na zasadach opcji.
3. W ramach zamówienia podstawowego Zamawiający przewiduje przewóz 160 uczniów na podstawie biletów miesięcznych. Wykaz zawierający liczbę uczniów ze wskazaniem miejscowości, z których będą odbierani stanowi załącznik nr 9 do SWZ.
4. Zgodnie z wymogami art. 433 pkt. 4) ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że minimalna /gwarantowana/ wartość świadczenia stron w okresie realizacji zamówienia wynosi 60% wartości wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 5 ust. 1 umowy za wykonanie zamówienia podstawowego.
5. Zakres umowy obejmuje dowóz uczniów do i z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim (przedszkole i szkoła podstawowa) na zasadzie zakupu biletów miesięcznych w dni nauki szkolnej, z uwzględnieniem organizacji roku szkolnego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2023 r., poz. 1211).
6. Pod pojęciem „dowóz” uczniów do szkoły należy rozumieć dowóz uczniów z ustalonych miejsc zamieszkania do szkoły przed rozpoczęciem zajęć i odwiezienie uczniów ze szkoły do ustalonych miejsc ich zamieszkania po zakończeniu zajęć. Trasy winne być realizowane na zasadzie komunikacji publicznej, ogólnodostępnej z pierwszeństwem przejazdu wskazanych w niniejszym postępowaniu uczniów.
7. Przewozy uczniów odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r., poz. 1251), ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2024 r., poz. 1539, z późn. zm.) i innych przepisach związanych z przewozem osób.
8. Wykonawca musi zapewnić uczniom bezpieczny dowóz, tzn. odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny.
9. Zamawiający zapewnia opiekuna w każdym autobusie.
10. Autobusy muszą posiadać wystarczającą liczbę miejsc siedzących na określonej trasie, tak by zapewnić miejsca siedzące dla uczniów i opiekuna.
11. Wykonawca ubezpiecza autobusy i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu i pozostających w związku z przewozem.
12. Liczbę i przebieg tras oraz godziny odjazdów Wykonawca ustala w uzgodnieniu z Dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim, przed rozpoczęciem roku szkolnego.
13. Przewozy muszą odbywać się w ramach regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1539, z późn. zm.).
14. W przypadku awarii pojazdu przewożącego dzieci Wykonawca zobowiązuje się zapewnić inny, sprawny technicznie, aby dowozy przebiegały bez zakłóceń. Zamawiający wymaga aby czas podstawienia pojazdu zastępczego był nie dłuższy niż 90 minut.
Czas ten może ulec skróceniu zgodnie z deklaracją Wykonawcy złożoną w ofercie, z tytułu której oferta Wykonawcy może uzyskać dodatkowe punkty w kryterium oceny ofert.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

248300,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

390528,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

248300,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5370001448

7.3.3)Ulica

Kolejowa

7.3.4)Miejscowość

Łosice

7.3.5)Kod pocztowy

08-200

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

248300 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Janów Podlaski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Janów Podlaski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 248 300 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach sp. z o.o. (Łosice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.