Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
99 262 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    DARTOUR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Racibórz
    Wartość umowy
    49 631 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    DARTOUR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Racibórz
    Wartość umowy
    49 631 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
10 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przewóz dzieci niepełnosprawnych do szkół i ośrodków umożliwiających tym dzieciom realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Zespół Obsługi Placówek Oświaty w Pszowie (Pszów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przewóz dzieci niepełnosprawnych do szkół i ośrodków umożliwiających tym dzieciom…”, wybierając ofertę wykonawcy DARTOUR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Łączna wartość umów: 99 262 zł. Złożono 10 ofert.

Łączna wartość umów
99 262 zł
Liczba ofert
10 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma DARTOUR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za łącznie 99 262,20 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 10 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Obsługi Placówek Oświaty w Pszowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 27262530900000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Księdza Pawła Skwary

1.5.2.)Miejscowość

Pszów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-370

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zopo@pszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0eae3f74-c9a5-4106-bc42-79b1df934cd3

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Samorządowa jednostka organizacyjna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przewóz dzieci niepełnosprawnych do szkół i ośrodków umożliwiających tym dzieciom realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w roku szkolnym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0eae3f74-c9a5-4106-bc42-79b1df934cd3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00394220

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00329191

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

96940,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przewóz 3 dzieci niepełnosprawnych z Pszowa do Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku przy ul. S. Małachowskiego 145. 2. Zakres przedmiotu umowy obejmuje

1) zorganizowany dowóz i odwóz 3 dzieci niepełnosprawnych na trasie Pszów - Rybnik, Rybnik Pszów, 2) zapewnienie opieki w drodze do i z powrotem począwszy od odbioru dzieci od rodziców/opiekunów prawnych z wyznaczonych lokalizacji do momentu przekazania pod opiekę nauczyciela/opiekuna placówki oświatowej i odwrotnie, pomocy opiekuna w czasie wsiadania, przewozu oraz wysiadania, jak i pomocy w rozładunku i załadunku sprzętu rehabilitacyjnego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi SWZ wraz z załącznikami w tym w szczególności Projektowane postanowienia umowne stanowiące załącznik nr 6A do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

47940,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przewóz 5 dzieci niepełnosprawnych z Pszowa do Raciborza odpowiednio do

1) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Karola Miarki 4, 2) Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Królewskiej 19, 3) Szkoły Podstawowej Słoneczna Kraina przy ul. Lwowskiej 9. 2. Zakres przedmiotu umowy obejmuje: 1) zorganizowany dowóz i odwóz 5 dzieci niepełnosprawnych - niesłyszących, na trasie Pszów – Racibórz, Racibórz Pszów, 2) zapewnienie opieki w drodze do i z powrotem począwszy od odbioru dzieci od rodziców/opiekunów prawnych z wyznaczonych lokalizacji do momentu przekazania pod opiekę nauczyciela/opiekuna placówki oświatowej i odwrotnie, pomocy opiekuna w czasie wsiadania, przewozu oraz wysiadania. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi SWZ wraz z załącznikami w tym w szczególności Projektowane postanowienia umowne stanowiące załącznik nr 6B do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

49000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

49631,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

55836,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

49631,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DARTOUR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 368834220

7.3.3)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 2 lokal 18

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.5)Kod pocztowy

47-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

49631,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-26

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

49631,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

60912,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

49631,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DARTOUR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 368834220

7.3.3)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 2 lokal 18

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.5)Kod pocztowy

47-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

49631,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-26

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Obsługi Placówek Oświaty w Pszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 99 262 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DARTOUR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Racibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.