Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji w częściach wspólnych budynku oraz lokalach mieszkalnych położonych w Śr.Śl przy ul. Ogrody Zamkowe 15

Zamawiający Gmina Środa Śląska (Środa Śląska, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Środa ŚląskaŚroda Śląska, Dolnośląskie (powiat Średzki →)opublikowano 27 sierpnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Środa Śląska

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935069

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Wolności 5

1.4.2.)Miejscowość

Środa Śląska

1.4.3.)Kod pocztowy

55-300

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@srodaslaska.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://srodaslaska.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e8cd68a5-ce89-4116-93c9-234f552763e5

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00393484

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00242937

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji w częściach wspólnych budynku oraz lokalach mieszkalnych położonych w Śr.Śl przy ul. Ogrody Zamkowe 15

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem Zamówienia jest

Przedmiotem zamówienia jest budowa wewnętrznej instalacji gazu, centralnego ogrzewania, wody, kanalizacji oraz wentylacji a także budowa instalacji odprowadzającej spaliny oraz doprowadzającej powietrze w częściach wspólnych budynku oraz w pięciu lokalach mieszkalnych stanowiących własność gminy środa śląska. budynek zlokalizowany jest w środzie śląskiej przy ul. Ogrody Zamkowe 15. lokale mają nadane numery 1, 2, 4, 5 i 8. Szczegółowy zakres prac zawiera przedmiar robót oraz dokumentacja projektowa. Zakres robót obejmuje: a) budowę wewnętrznych instalacji gazu wraz z zakupem i montażem kondensacyjnych kotłów gazowych oraz podłączeniem kuchni gazowych w pięciu lokalach mieszkalnych oraz budowę instalacji gazu w częściach wspólnych budynku. rodzaj materiału i urządzeń, średnice rur oraz technikę łączenia rur gazowych, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową oraz specyfikacją wykonania i odbioru robót. kuchenkę gazową należy podłączyć przewodem elastycznym, certyfikowanym oraz dokonać wymiany dysz w palnikach gazowych. zamontować kotły gazowe kondensacyjne typu immeras, termet, junker lub kotły o podobnych parametrach. po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. montaż kotła należy potwierdzić protokolarnie wraz z wpisem do książki serwisowej kotła, potwierdzając pieczęcią z odpowiednimi uprawnieniami. należy dokonać pierwszego uruchomienia kotła oraz potwierdzić pierwsze uruchomienie wpisem do książki serwisowej. b) budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania instalacje c.o. należy wykonać na powierzchni ścian. rodzaj materiału i urządzeń (grzejniki), średnice rur oraz technikę łączenia rur, wykonać należy zgodnie z dokumentacja projektową oraz specyfikacja wykonania i odbioru robót. grzejniki wyposażyć w zawory i głowice termostatyczne. po wykonaniu robót przeprowadzić próbę szczelności oraz sporządzić stosowny protokół z przeprowadzonej próby. c) budowa wewnętrznej instalacji wody i kanalizacji. zaplanowano wykonanie doprowadzenie wody do kotła c.o. oraz ks dla odprowadzenia kondensatu z kotła. d) budowa kominów spalinowo - powietrznych. wykonać należy za pośrednictwem dwupłaszczowego, systemowego przewodu spalinowego-powietrznego ze stali kwasoodpornej o średnicy przewidzianej w dokumentacji projektowej lub o średnicy dostosowanej do modelu kotła oraz wymagań odnośnie maksymalnej wysokości przewodu. przewody spalinowo - powietrzne należy zamontować w istniejącym murowanym przewodzie kominowym lub jako niezależne przewody kominowe systemowe zgodnie z dokumentacja projektową. po wykonaniu przejść przez dach ceramiczny i papowy należy wykonać obróbkę kominów (kołnierze systemowe na dachach ceramicznych i papowych wraz z obróbką papą). e) wentylacja. wykonać należy za pośrednictwem istniejącego murowanego przewodu kominowego lub za pośrednictwem niezależnych przewodów kominowych – systemowych, zgodnie z dokumentacją projektową. przewody wentylacyjne muszą być izolowane i zaopatrzone w odskraplacze. f) roboty budowlane i wykończeniowe. po wykonaniu prac instalacyjnych należy wykonać ze szczególną starannością i estetyką roboty budowlane polegające na zaprawianiu i otynkowaniu bruzd, odtworzeniu okładzin z płytek ceramicznych, zamurowaniu i otynkowaniu przebić w ścianach i stropach.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

39370000-6 - Instalacje wodne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262520-2 - Roboty murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-01

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PS-Serwis Paweł Sławski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9131534652

4.3.4.)Miejscowość

Środa Śląska

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

139320,36 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00304201/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

139320,36 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Środa Śląska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Środa Śląska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.