Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
229 900 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2025
Okres realizacji
do 2 września 2025
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 141 438 zł – 500 672 złodrzucone: 3
Wybrano ofertę droższą o 63% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa urządzeń komputerowych do nowych pracowni w ramach projektu ,,Specjaliści przyszłości to MY

Zamawiający Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa urządzeń komputerowych do nowych pracowni w ramach projektu ,,Specjaliści…”, wybierając ofertę wykonawcy PWH WIP - Małgorzata Szczepanik- Grzywocz. Wartość umowy: 229 900 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama KocuraKatowice, Śląskieopublikowano 20 sierpnia 2025
Wartość umowy
229 900 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PWH WIP - Małgorzata Szczepanik- Grzywocz (Rybnik), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 229 900,00 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 141 437,69 zł do 500 671,97 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 2 września 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000024288

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szopienicka 66

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-395

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zsz3.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zsz3.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa urządzeń komputerowych do nowych pracowni w ramach projektu ,,Specjaliści przyszłości to MY

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cef3b450-971a-4c2d-87d6-9a9a072d9446

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00382997

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00200078/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa urządzeń komputerowych do nowych pracowni w ramach projektu ,,Specjaliści przyszłości to MY”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Specjaliści przyszłości to MY

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00200131

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/254/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do nowych pracowni w postaci:
a) 1 szt. monitor interaktywny 86”,
b) 2 szt. monitor interaktywny 86”,
c) 3 szt. uchwyt do montażu monitora interaktywnego 86”,
d) 1 szt. wizualizer,
e) 3 szt. mobilna stacja robocza dla nauczyciela,
f) 18 szt. mobilna stacja robocza dla uczniów,
g) 3 szt. urządzenie wielofunkcyjne,
h) 2 szt. drukarka 3D do drukowania przyrządów dydaktycznych,
i) 21 szt. oprogramowanie biurowe dla jednostek oświatowych,
j) 14 szt. oprogramowanie biurowe dla jednostek oświatowych,
k) 21 szt. mysz optyczna,
l) 2 szt. Router- wifi,
m) 3 kpl. materiały eksploatacyjne do drukarki wielofunkcyjnej,
n) 2 kpl. materiały eksploatacyjne do drukarki 3D,
Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 5 do SWZ – będący równocześnie Opisem oferowanego sprzętu

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32322000-6 - Urządzenia multimedialne

30232100-5 - Drukarki i plotery

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

141437,69 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

500671,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

229900,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PWH WIP - Małgorzata Szczepanik- Grzywocz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6422059243

7.3.3)Ulica

ul. Reymonta nr 23

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

229900,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-09-02

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
394 616 zł
Próbka: 132 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
137 056 zł971 457 zł
Rozstęp międzykwartylowy
834 401 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
137 056 zł
Mediana
394 616 zł
Górny kwartyl
971 457 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 229 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PWH WIP - Małgorzata Szczepanik- Grzywocz (Rybnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.