Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostosowanie istniejących konstrukcji uszkodzonych mostów i kładki do tymczasowego ruchu

Zamawiający Gmina Stronie Śląskie (Stronie Śląskie, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostosowanie istniejących konstrukcji uszkodzonych mostów i kładki do tymczasowego ruchu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Stronie ŚląskieStronie Śląskie, Dolnośląskie (powiat Kłodzki →)opublikowano 19 sierpnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 523 356 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stronie Śląskie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718165

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Kościuszki 55

1.4.2.)Miejscowość

Stronie Śląskie

1.4.3.)Kod pocztowy

57-550

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.publiczne@stronie.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.stronie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-98580e96-ed51-4233-a189-dedae22b67e3

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00380423

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-08-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00090636

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostosowanie istniejących konstrukcji uszkodzonych mostów i kładki do tymczasowego ruchu

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Dostosowanie istniejącej konstrukcji uszkodzonego mostu do tymczasowego ruchu obiekt nr 1, most w ciągu drogi nr 110 w Starym Gierałtowie.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określa zał. nr 2
do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

2 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

NAVIGA STAL sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8951758120

4.3.3.)Ulica

Wilczycka 18

4.3.4.)Miejscowość

Kiełczów

4.3.5.)Kod pocztowy

55-093

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

735495,66 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00199446/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-08-06

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z wystąpieniem robót zamiennych oraz ograniczeniem zakresu robót

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1) Zgodnie z kosztorysem różnicowym – następuje zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy z powodu rezygnacji z wykonania ścianek szczelnych zabezpieczających korpusy przyczółków oraz z podparcia z klatek systemowych zlokalizowanych w nurcie rzeki i odstąpienia od wykonania zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji. Zamiennie zostaną wykonane opaski żelbetonowe przy istniejących korpusach podpór oraz odbudowanie skrzydeł obiektu pozwalających na wykonanie nasypów na dojazdach. W zamian za podparcie z klatek systemowych zlokalizowanych w nurcie rzeki zostanie wykonane podparcie z ram stalowych zakotwionych do przyczółków posadowionych na wykonanych opaskach żelbetowych.
2)przedłuża się termin realizacji zamówienia z powodu konieczności wykonania robót zamiennych, do dnia 30.07.2025r.
3) obniżenie wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy o kwotę: 70 414,42 zł brutto

5.4.6.)Wartość zmiany

70414,42

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

665081,24 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stronie Śląskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stronie Śląskie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.