Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
569 903 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Budowa chodników w ul. Wyszyńskiego, ul. Pięknej, ul. Bagińskiego i ul. 3-go Maja w Łapach w następującym zakresie: - wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych istniejących chodników i zjazdów, - wykonanie robót ziemnych, - wykonanie
    Wartość umowy
    484 904 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Budowa chodnika w ul. A. Asnyka w Gąsówce Starej, przebudowa ul. Zdrojowej w Uhowie oraz drogi w m. Płonka Kościelna (dz. nr 610) w ramach realizacji zadań z Funduszu Sołeckiego w następującym zakresie: - wykonanie robót przygotowawczych i
    Wartość umowy
    84 999 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji20%Doświadczenie kierownika budowy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa chodników w Gminie Łapy oraz przebudowa dróg z Funduszu Sołeckiego.

Zamawiający Gmina Łapy (Łapy, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa chodników w Gminie Łapy oraz przebudowa dróg z Funduszu Sołeckiego”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 569 903 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina ŁapyŁapy, Podlaskie (powiat Białostocki →)opublikowano 19 sierpnia 2025
Łączna wartość umów
569 903 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Kar-Trans Sp. z o. o. SP. K. (część 1); Transpol Michał Pietraszko (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 569 902,70 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łapy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659094

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gen. Władysława Sikorskiego 24

1.5.2.)Miejscowość

Łapy

1.5.3.)Kod pocztowy

18-100

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@um.lapy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lapy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1129868

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa chodników w Gminie Łapy oraz przebudowa dróg z Funduszu Sołeckiego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bb4cea47-cf60-48e3-8547-5906037bce81

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00380281

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043871/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Wykonanie chodników w Łapach (ul. Wyszyńskiego, ul. Bagińskiego, ul. 3-go Maja, ul. Piękna)

1.1.11 Budowy chodnika przy ul. Asnyka od skrzyżowania z ul. Żeromskiego w kierunku ul. Kolejowej - III etap w m. Gąsówka Stara (FS Gąsówka Stara Kolonia 2025)

1.1.15 Modernizacja drogi gminnej nr 610 w m. Płonka Kościelna (FS 2025)

1.1.22 Przebudowa ul. Zdrojowej w Uhowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00284799

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

I.7013.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa chodników w ul. Wyszyńskiego, ul. Pięknej, ul. Bagińskiego i ul. 3-go Maja w Łapach w następującym zakresie:
- wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych istniejących chodników i zjazdów,
- wykonanie robót ziemnych,
- wykonanie zjazdów do działek,
- wykonanie chodnika.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233140-2 - Roboty drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.5.)Wartość części

433376,06 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa chodnika w ul. A. Asnyka w Gąsówce Starej, przebudowa ul. Zdrojowej w Uhowie oraz drogi w m. Płonka Kościelna (dz. nr 610) w ramach realizacji zadań z Funduszu Sołeckiego w następującym zakresie:
- wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych,
- wykonanie robót ziemnych,
- wykonanie zjazdów do działek,
- wykonanie chodnika.
- wykonanie podbudowy,
- wykonanie nawierzchni.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233140-2 - Roboty drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.5.)Wartość części

68881,50 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

484903,55 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

827479,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

484903,55 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kar-Trans Sp. z o. o. SP. K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5461392259

7.3.4)Miejscowość

Fasty

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

484903,55 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

84999,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

104854,31 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

84999,15 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Transpol Michał Pietraszko

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9662026747

7.3.4)Miejscowość

Łapy

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

84999,15 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łapy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łapy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 569 903 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kar-Trans Sp. z o. o. SP. K. (Fasty). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.