Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Igołomia - etap I”

Zamawiający Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce (Wawrzeńczyce, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Igołomia - etap I”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 692 949 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wawrzeńczyce 57

1.5.2.)Miejscowość

Wawrzeńczyce

1.5.3.)Kod pocztowy

32-125

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@igwa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.igwa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d6468f49-ec91-4783-a178-ae00c0665317

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Igołomia - etap I”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d6468f49-ec91-4783-a178-ae00c0665317

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00378556

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045844/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pobiednik Wielki.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamawiający ubiega się o dofinansowanie na realizację przedmiotowego zamówienia z programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 – w obrębie Priorytetu 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działania 2.24 Rozwijanie systemu gospodarki wodno-ściekowej - ZIT, typ projektu B Zwiększenie efektywności systemów zaopatrzenia w wodę i optymalizacja zużycia wody (tryb niekonkurencyjny).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00198674

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GK.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania

pn. „Budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Igołomia - etap I” Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pobiednik Wielki będąca kontynuacją budowy sieci kanalizacji sanitarnej dla gminy Igołomia-Wawrzeńczyce z wyszczególnieniem odcinków zawartych w odpowiednich projektach budowlanych: - Projekt nr 1: Pobiednik Wielki odcinki: P4a1-P4a4, P3'-P3", P4'-P4", P10'-P10"; - Projekt nr 2: Pobiednik Wielki odcinek: P3-P4'; - Projekt nr 3: Pobiednik Wielki: odcinek P4'-hm1+63, hm1+85-hm7+27,5 - Projekt nr 4: Pobiednik Wielki: odcinek P15-P10, P10'3a-P10'3b, 0+3.0-0+22.5, 1+85.0-1+63.0; Łączna długość sieci kanalizacji sanitarnej do wykonania w ramach zamówienia wynosi: około 1,77 km. 3. Zakres robót przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.: a) Rozbiórkę nawierzchni, roboty ziemne – zapuszczane studnie; roboty montażowe, studzienki; renowację nawierzchni. Szczegółowy zakres robót do wykonania określa dokumentacja projektowa, STWiORB oraz przedmiar robót – stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. Zadanie obejmuje roboty drogowe w pełnym zakresie uporządkowania i przywrócenia terenu pasa drogowego do stanu poprzedniego, tj. odbudowę/odtworzenie wszystkich elementów drogi w całości (warstw podbudowy, nawierzchni asfaltowych, poboczy jezdni, rowów przydrożnych itd.)* - na całej długości i szerokości dróg objętych budową systemu kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej. * o dotychczasowych parametrach technicznych. Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę geodezyjną, wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej przyjętej do zasobów Wydziału Geodezji i Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz dokonanie skutecznego zawiadomienia o zakończeniu budowy odpowiednio w WINB/PINB w Krakowie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Uzasadnienie:
W związku z przedłużającą się procedurą związaną z pozyskaniem przez Zamawiającego dofinansowania na realizację przedmiotowego zamówienia z programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 – w obrębie Priorytetu 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działania 2.24 Rozwijanie systemu gospodarki wodno-ściekowej - ZIT, typ projektu B Zwiększenie efektywności systemów zaopatrzenia w wodę i optymalizacja zużycia wody (tryb niekonkurencyjny) oraz wymaganiami SWZ GK.271.5.2025 (określonymi w projekcie umowy – Załącznik nr 8 do SWZ) dotyczącymi wykonania i zafakturowania co najmniej 70% wartości zamówienia do dnia 30.10.2025r., dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym.
Na dzień dzisiejszy nabór wniosków o dofinansowanie nie został zamknięty i Zamawiający tym samym nie ma pewności co do pozyskania dofinansowania na przedmiotowe zadanie. Jednocześnie Zamawiający nie posiada własnych środków finansowych umożliwiających realizacje zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45332300-6Roboty instalacyjne kanalizacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 692 949 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
543 810 zł4 415 169 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 871 359 zł
Źródło próbki
CPV 45332300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
543 810 zł
Mediana
1 692 949 zł
Górny kwartyl
4 415 169 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wawrzeńczyce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45332300-6 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.