Wykonanie termomodernizacji czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Białymstoku przy ul. H. Kołłątaja 67, 69 i 71 oraz Pileckiego 4 na osiedlu Bacieczki I Komunalnego TBS Sp. z o.o.
Zamawiający Komunalne TBS Sp. z o.o. (Białystok, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie termomodernizacji czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Białymstoku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2511, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
05 czerwca 2024
Termin ofert: 21 czerwca 2024 10:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
18 lutego 2025
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
13 sierpnia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Komunalne TBS Sp. z o.o. |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 050490258 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Białystok |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 15-687 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL841 - Białostocki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 856628370 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | piechowska@tbs.bialystok.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | tbs.bialystok.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e06ce022-231d-11ef-87ba-8eb060fd7bb8 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00373781 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-08-13 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00352328 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie termomodernizacji czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Białymstoku przy ul. H. Kołłątaja 67, 69 i 71 oraz Pileckiego 4 na osiedlu Bacieczki I Komunalnego TBS Sp. z o.o. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Wykonanie termomodernizacji czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Białymstoku przy ul. H. Kołłątaja 67, 69 i 71 oraz Pileckiego 4 na osiedlu Bacieczki I Komunalnego TBS Sp. z o.o. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45442100-8 - Roboty malarskie 45410000-4 - Tynkowanie 45000000-7 - Roboty budowlane 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-07-17 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-07-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Budownictwo ALFIX Jerzy Kostecki |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5420109054 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Białystok |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 6439414,45 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00108667/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność zmiany umowy w zakresie robót zaniechanych, dodatkowych i zamiennych. Szczegółowy zakres robót dodatkowych określają obmiary i kosztorysy stanowiące załącznik nr. 2 do umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | 1. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Białymstoku przy ul. H. Kołłątaja 67, 69 i 71 oraz Pileckiego 4 na osiedlu Bacieczki I Komunalnego TBS Sp. z o.o., a w szczególności: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 19112,23 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 6420302,22 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.