Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 357 560 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2025
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Hadle Szklarskie, zabytkowy budynek stacji kolei wąskotorowej z 1904 roku, Hadle Szklarskie: przebudowa budynku stacji i infrastruktury kolejowej.

Zamawiający Powiat Przeworski (Przeworsk, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Hadle Szklarskie, zabytkowy budynek stacji kolei wąskotorowej z 1904 roku, Hadle…”, wybierając ofertę wykonawcy DRAB-POL Firma Handlowo Usługowo Paweł Drabik. Wartość umowy: 1 357 560 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat PrzeworskiPrzeworsk, Podkarpackie (powiat Przeworski →)opublikowano 13 sierpnia 2025
Wartość umowy
1 357 560 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DRAB-POL Firma Handlowo Usługowo Paweł Drabik (Rudnik nad Sanem), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 357 559,65 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Przeworski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900252

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jagiellońska 10

1.5.2.)Miejscowość

Przeworsk

1.5.3.)Kod pocztowy

37-200

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starosta@powiat.przeworsk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiatprzeworsk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatprzeworsk.logintrade.net/zapytania_email,203400,8dcc8d1e27142fc5d3d6593780e119ab.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Hadle Szklarskie, zabytkowy budynek stacji kolei wąskotorowej z 1904 roku, Hadle Szklarskie: przebudowa budynku stacji i infrastruktury kolejowej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-99f28384-aaac-4cfb-a92f-92aa5451c974

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00373398

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042040/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa budynku stacji i infrastruktury kolejowej zabytkowego budynku stacji kolei wąskotorowej w Hadlach Szklarskich

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00312138

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZ.272.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa zabytkowego budynku stacji kolei wąskotorowej w Hadlach Szklarskich wraz z wewnętrzną linią zasilającą, przyłączem kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej.
2. Budynek objęty przedmiotem zamówieniem to drewniany budynek stacji kolejkowej wąskotorowej z 1904r. położony w miejscowości Hadle Szklarskie na terenie działki nr ewid. 2597 gmina Jawornik Polski, wpisany jest do rejestru zabytku pod nr A – 463 decyzją z dnia 30 września 1991r.z tego względu podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej. Stacja obecnie jest nieużytkowana ze względu na swój zły stan techniczny. Po remoncie w budynku mieścić się będą pomieszczenia stacji (poczekalnia, kasa biletowa, WC i pomieszczenia wystawowe).
3. Planowany do realizacji zakres prac obejmuje zabytkowy budynek stacyjny wraz
z elementami zagospodarowania terenu i realizowany będzie w dwóch Etapach, będąc przedmiotem odrębnych odbiorów i fakturowań:
1) Etap I – Hadle Szklarskie, zabytkowy budynek stacji kolei wąskotorowej z 1904 roku, Hadle Szklarskie: przebudowa budynku stacji i infrastruktury kolejowej.
Zakres prac w ramach Etapu I obejmuje roboty przy budynku stacyjnym w zakresie:
- roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe,
- roboty remontowe - konstrukcja,
- roboty remontowe- architektura (ściany, stropy, posadzki, dach, stolarka).
Ww. zakres prac szczegółowo został opisany w Przedmiarze robót – Etap I - zawartym w załączniku nr 9 do SWZ.
2) Etap II - Hadle Szklarskie, zabytkowy budynek stacji kolei wąskotorowej z 1904 roku, Hadle Szklarskie: przebudowa budynku stacji i infrastruktury kolejowej.
Zakres prac w ramach Etapu II obejmował będzie roboty przy budynku stacyjnym oraz przy zagospodarowaniu terenu:
1) Budynek stacyjny:
- roboty remontowe- architektura (stropy, posadzki, elewacja, stolarka, schody, pochylnia),
- instalacje sanitarne i elektryczna (instalacja wodociągowa, kanalizacyjna, c.o., gazowa, elektryczna),
- płyta odbojowa,
2) Zagospodarowanie terenu: wewnętrzna linia zasilająca, przyłącz kanalizacji sanitarnej, przyłącz wodociągowy.
Ww. zakres prac szczegółowo został opisany w Przedmiarze robót – Etap II - zawartym w załączniku nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1357559,65 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1357559,65 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1357559,65 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DRAB-POL Firma Handlowo Usługowo Paweł Drabik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8652062793

7.3.3)Ulica

Stróżańska 61 A

7.3.4)Miejscowość

Rudnik nad Sanem

7.3.5)Kod pocztowy

37-420

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty elektryczne, roboty sanitarne, roboty ogólnobudowlane

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1357559,65 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
301 991 zł2 800 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 498 009 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
301 991 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 800 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Przeworski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przeworsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 357 560 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DRAB-POL Firma Handlowo Usługowo Paweł Drabik (Rudnik nad Sanem). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.