Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
272 921 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2025
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rekojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont progów zwalniających na terenie miasta Tychy w 2025 roku

Zamawiający Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach (Tychy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont progów zwalniających na terenie miasta Tychy w 2025 roku”, wybierając ofertę wykonawcy INFRA-KOM Krzysztof Fabian. Wartość umowy: 272 921 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w TychachTychy, Śląskieopublikowano 12 sierpnia 2025
Wartość umowy
272 921 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INFRA-KOM Krzysztof Fabian (Lędziny), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 272 920,76 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000166344

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Budowlanych 59

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzuim.tychy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzuim.tychy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,203377,b70992e6927e670dbb295488387e21f2.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont progów zwalniających na terenie miasta Tychy w 2025 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2074a076-131f-4b4f-9892-4558b91c39fd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00372616

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00025568/25/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.34 Remont progów zwalniających na terenie miasta Tychy w 2025 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00311405

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

22/DZP/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

235903,08 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zadania jest remont progów zwalniających na terenie miasta Tychy w 2025 roku. Zakres robót obejmuje roboty drogowe, w tym:

1. Demontaż progów zwalniających wykonanych z kostki brukowej oraz z prefabrykatów:
- wykonanie wszelkich niezbędnych prac przygotowawczych do demontażu, w tym usunięcie zanieczyszczeń,
- ewentualne rozkruszenie uszkodzonych elementów progów.
- przewiezienie materiałów zdemontowanych i ich unieszkodliwienie zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami.

2. Montaż nowych progów zwalniających:
- wykonanie nowych progów zwalniających z mieszanki mineralno-asfaltowej AC11S lub AC8S o wysokości 10 cm, zgodnie z załączonymi planami,
- zamocowanie progów w odpowiednich miejscach w nawierzchni bitumicznej, z zachowaniem wymaganych norm i parametrów technicznych,
- wykonanie wszelkich prac związanych z zapewnieniem odpowiedniej stabilności, estetyki i funkcjonalności zamontowanych progów.
3. Wykonanie niezbędnych robót towarzyszących:
- wyrównanie nawierzchni wokół progów, spoinowanie elementów prefabrykowanych, wyrównanie powierzchni i wykonanie nowych oznaczeń drogowych.

Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Kosztorysie ofertowym oraz Dokumentacji projektowej, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 2 i 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

272920,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

272920,76 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

272920,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INFRA-KOM Krzysztof Fabian

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

954 234 51 25

7.3.3)Ulica

Partyzantów 2D

7.3.4)Miejscowość

Lędziny

7.3.5)Kod pocztowy

43-143

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

272920,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 483 zł
Próbka: 99 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 004 zł1 381 768 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 023 764 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 004 zł
Mediana
676 483 zł
Górny kwartyl
1 381 768 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 272 921 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INFRA-KOM Krzysztof Fabian (Lędziny). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.