AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Szkolnej na odcinku od ul. Wilczej do ul. Wierzbowej w Tychach

Zamawiający Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach (Tychy, Śląskie) prowadzi postępowanie „Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Szkolnej…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 08:00. Planowany budżet: 251 975 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w TychachTychy, Śląskieopublikowano 27 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
251 975 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
8 września 2026, 08:00
7d 8h
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin usunięcia wad40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 8 września 2026 08:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 8 września 2026 roku o godzinie 08:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin usunięcia wad 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Szkolnej na odcinku od ul. Wilczej do ul. Wierzbowej w Tychach.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 5

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 251 975,38 zł.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Silesia Invest Sp. z o.o. Szmitka Kamiński Sp. k. przy 15 ofertach.
  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 6,2 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 6% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000166344

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Budowlanych 59

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzuim.tychy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzuim.tychy.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Zarzadzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Szkolnej na odcinku od ul. Wilczej do ul. Wierzbowej w Tychach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ab811e0-9515-4a99-81dd-90f536048e13

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409806

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045885/29/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Szkolnej na odcinku od ul. Wilczej do ul. Wierzbowej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,238931,9dfef1f367cdba43051b28d7158b0470.html

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,238931,9dfef1f367cdba43051b28d7158b0470.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami może się odbywać wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, tj. poprzez Platformę przetargową pod adresem:
https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,238931,9dfef1f367cdba43051b28d7158b0470.html
(zwanej dalej zamiennie Platformą przetargową) lub pocztą elektroniczną na adres e-mail Zamawiającego: zamowienia@mzuim.tychy.pl oraz adresy e-mail Wykonawców podane w formularzach ofertowych. Po otwarciu ofert kontakt przez adres e-mail będzie możliwy tylko poprzez adres (adresy) wskazany w formularzu ofertowym.

2. Zamawiający lub Wykonawca przekazując oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, mogą zażądać od drugiej strony niezwłocznego potwierdzenia ich otrzymania.

3. Przyjmuje się, że dokument wysłany przy użyciu Platformy przetargowej został doręczony Wykonawcy w sposób umożliwiający zapoznanie się z jego treścią, w dniu jego przekazania na Platformę przetargową.

4. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy przetargowej – wskazane są na stronie internetowej Platformy przetargowej - pod adresem:
https://mzuim-tychy.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html

5. Wsparcia technicznego w zakresie działania Platformy przetargowej udziela jej dostawca, tj. Logintrade S.A., ul. Legnicka 57d, lokal B/J, 54-203 Wrocław, nr tel. +48 71 787 35 34, e-mail: helpdesk@logintrade.net od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godz. 800 - 1600.

6. Zamawiający informuje, iż w przypadku przesłania przez Wykonawcę dokumentów elektronicznych skompresowanych, dopuszczone są jedynie formaty danych wskazanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, z zastrzeżeniem, iż Zamawiający dopuszcza także przesyłanie dokumentów elektronicznych (w tym oferty) skompresowanych formatem .rar.

Uwaga. Przesłanie pliku w formacie .rar poprzez Platformę przetargową jest możliwe tylko po uprzednim jego skompresowaniu do innego formatu wskazanego w Rozporządzeniu o którym mowa w ust. 7 (np. .zip).

7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poprzez Platformę przetargową wynosi 150 MB.

8. Za datę przekazania wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji, przyjmuje się datę ich przekazania na Platformę przetargową.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

34/DZP/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

251975,38 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej dla inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie ul. Szkolnej na odcinku od ul. Wilczej do ul. Wierzbowej w Tychach, wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.

Zakres zamówienia obejmuje wszelkie prace projektowe, formalnoprawne i administracyjne niezbędne do uzyskania decyzji ZRID oraz przygotowania inwestycji do realizacji robót budowlanych.

Zakres rzeczowy zamówienia:
1). Opracowania przygotowawcze
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i pozyskania następujących opracowań przygotowawczych:
• aktualnej mapy do celów projektowych
• dokumentacji geotechnicznej
• analizy kolizji projektowanej inwestycji z istniejącą i projektowaną infrastrukturą techniczną. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przekopów kontrolnych.
• opracowania projektu koncepcyjnego, uwzględniającego wszystkie uwarunkowania techniczne, środowiskowe, własnościowe i społeczne.
2). Dokumentacja projektowa
Wykonawca opracuje komplet dokumentacji projektowej obejmującej w szczególności:
a) Projekt budowlany, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym:
• projekt zagospodarowania terenu,
• projekt architektoniczno-budowlany,
• projekt techniczny.
b) Projekty wykonawcze dla wszystkich branż, w szczególności:
• branży drogowej,
• branży sanitarnej,
• branży elektrycznej
• branży teletechnicznej,
• branży zieleni,
• branży małej architektury – ogrodzenia
c) Dokumentację kosztorysową, obejmującą:
• przedmiary robót,
• kosztorysy inwestorskie,
• kosztorysy ślepe.
d) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).

Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia opracowanym dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiący załącznik nr 2 SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71322500-6 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71354000-4 - Usługi sporządzania map

71355000-1 - Usługi pomiarowe

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

71351500-8 - Usługi badania gleby

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71356200-0 - Usługi pomocy technicznej

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71323200-0 - Projektowe usługi inżynieryjne w zakresie zakładów

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteria oceny ofert

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin usunięcia wad

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy

1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu oraz SWZ. 2. Podstawy wykluczenia: 1) określone w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 2) określone w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie ww. przesłanek. 3. Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego zgodnie z art. 112 ust. 1 i 2 ustawy: 1) zdolność techniczna lub zawodowa: a) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej: (i) jedno opracowanie dokumentacji projektowej [projekt budowlany i wykonawczy] w zakresie infrastruktury drogowej obejmującej budowę/rozbudowę/przebudowę drogi o długości co najmniej 0,5 km W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie powyższy warunek musi spełniać co najmniej jeden z Wykonawców występujących wspólnie. b) Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobami [Kluczowi Specjaliści] skierowanymi przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego tj.: i) Projektant ds. infrastruktury drogowej - spełniający minimalne wymagania: - posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej zgodnie z polskim Prawem Budowlanym [t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.] lub równoważne upoważniające do pełnienia funkcji projektanta ds. infrastruktury drogowej zgodnie z Prawem Budowlanym w niniejszym zamówieniu, ii) Projektant ds. sieciowych - spełniający minimalne wymagania: - posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych zgodnie z polskim Prawem Budowlanym [t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.] lub równoważne upoważniające do pełnienia funkcji projektanta ds. sieciowych zgodnie z Prawem Budowlanym w niniejszym zamówieniu. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie powyższy warunek podmioty te mogą spełniać łącznie. Zamawiający dopuszcza do pełnienia przez jedną osobę więcej niż jednej funkcji Kluczowego Specjalisty. Zamawiający określając wymogi w sprawie posiadania stosownych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz dopuszcza pełnienie funkcji Kluczowych specjalistów w w/w specjalnościach przez osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych stosownie do zapisów art. 12a ustawy Prawo budowlane [t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.] i/lub ustawy z dn. 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa [t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1783].

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Podmiotowe środki dowodowe:

a) wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączenie dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeśli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; (załącznik nr 4 do SWZ).

Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, w/w wykaz dotyczy usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.

b) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami; (załącznik nr 5 do SWZ).

2). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokumenty określone w pkt 1) ma obowiązek złożyć ten lub ci Wykonawcy, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie warunków.

3). W przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu składa dokumenty, o których mowa w pkt. 1) w zakresie, w jakim powołuje się na zasoby tych podmiotów.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) Formularz Oferta Wykonawcy (załącznik nr 1 do SWZ)
2) Formularz Wycena prac projektowych (załącznik nr 1a do SWZ)
3) Formularz Szczegółowej wyceny projektu podziału nieruchomości (załącznik nr 1b do SWZ)
3) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 3 do SWZ)
4) Stosowne Pełnomocnictwo – w przypadku, gdy oferta nie jest podpisywana przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy lub w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5) Zobowiązanie podmiotu/ów trzeciego/cich, o którym mowa w pkt XIV.5.3) SWZ (załącznik nr 7 do SWZ) [jeżeli dotyczy].
6) Oświadczenie, o którym mowa w pkt XIV.4.3) SWZ – dotyczy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1). Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2). W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
3). W przypadku, o którym mowa w pkt 2 wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

I .Waloryzacja wynagrodzenia:
1. Na podstawie art. 439 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje się zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w przypadku zmiany wskaźnika cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją przedmiotu Umowy - na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy.
2. Zmiana postanowień Umowy w zakresie wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w art. 436 ust. 4 lit. b) Prawa Zamówień Publicznych - na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy.
II. Zmiany umowy:
1. Dopuszcza się możliwość dokonywania wszelkich nieistotnych zmian umowy.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu lub kosztu wykonania przedmiotu umowy określonego w § 4 ust. 1 umowy, wyłącznie z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i mających wpływ na wykonanie przedmiotu Umowy, w następujących przypadkach:
a) siły wyższej, to znaczy niezależnego od Stron losowego zdarzenia zewnętrznego, które było niemożliwe do przewidzenia w momencie zawarcia Umowy i któremu nie można było zapobiec mimo dochowania należytej staranności;
b) wezwania przez organy administracji publicznej lub inne upoważnione podmioty do uzupełnienia przedmiotu Umowy lub opracowań projektowych ponad zakres przewidziany w Umowie;
c) przekroczenia przewidzianych przepisami prawa terminów trwania procedur administracyjnych, liczonych zgodnie z zasadami określonymi w przepisach prawa, w tym w kodeksie postępowania administracyjnego;
d) szczególnie uzasadnionych trudności w pozyskiwaniu materiałów wyjściowych niezbędnych dla prawidłowej realizacji poszczególnych opracowań;
e) zmiany przepisów prawa;
f) objęcia zasobów, tworów i składników przyrody jedną z form przewidzianych w ustawie o ochronie przyrody, zmiana ich granic lub przedmiotu ochrony;
g) odkrycia zabytku lub wprowadzenia istotnej dla przedsięwzięcia zmiany formy jego ochrony;
h) przedłużającego się procesu opiniowania projektu koncepcyjnego.
3. W przypadkach określonych w ust. 2 Wykonawca jest zobowiązany do powiadomienia Zamawiającego w terminie 14 dni o zaistnieniu ww. sytuacji i jej wpływie na harmonogram i/lub koszt realizacji przedmiotu Umowy, pod rygorem utraty prawa żądania zmiany Umowy i wygaśnięcia związanych z tym roszczeń. Zamawiający jest Zobowiązany do przedstawienia stanowiska w przedmiotowej sprawie w terminie 21 dni od otrzymania powiadomienia Wykonawcy.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecenia Wykonawcy prac dodatkowych, nieobjętych podstawowym zakresem zamówienia, jeśli ich wykonanie okaże się niezbędne do prawidłowej realizacji dokumentacji projektowej. Prace te będą realizowane na podstawie protokołu konieczności i rozliczane zgodnie z ust. 5.
5. Jeżeli prace projektowe związane ze zmianą Umowy, nie odpowiadają opisowi żadnej pozycji w formularzu Wycena prac projektowych Wykonawca powinien przedłożyć do Zamawiającego kalkulację wykonaną w oparciu o Środowiskowe Zasady Wyceny Prac Projektowych i uwzględniającą stawkę za jednostkę nakładu pracy obowiązującą w dniu wydania Polecenia Zmiany a w przypadku prac, dla których nie można ustalić kalkulacji ceny w oparciu o ŚZWPP Wykonawca powinien przedłożyć kalkulację ceny z pozycji ujętych w formularzu Wyceny Prac Projektowych, które posiadają najbardziej zbliżony charakter do przedmiotu zmiany lub indywidualną kalkulację ceny. Złożona wycena prac projektowych, będzie podlegała negocjacjom w celu wyliczenia wysokości wynagrodzenia związanego ze zmianą Umowy.
6. Zmiany umowy będą dokonywane poprzez kolejno numerowane aneksy sporządzone w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
III. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 6 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-08 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,238931,9dfef1f367cdba43051b28d7158b0470.html

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-08 08:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-07

Sekcja 9

Pozostałe informacje

1. Termin wykonania zamówienia – od dnia podpisania umowy – 15 miesięcy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Ten przetarg (251 975 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. +12% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Silesia Invest Sp. z o.o. Szmitka Kamiński Sp. k.4,8 mln zł15 ofertwynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 08.09.2026, 08:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 251 975 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.