Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
461 529 zł
Umowa zawarta
17 lipca 2025
Okres realizacji
od 1 sierpnia 2025 do 31 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 461 529 zł – 728 400 złodrzucone: 2
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Koszt70%Jakość świadczonych usług tj. posiadania Certyfikatu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ja10%Zatrudnianie osób niepełnosprawnych20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa polegająca na wykonaniu prac w zakresie codziennego, kompleksowego utrzymania czystości w budynkach oraz wokół budynków Sądu Rejonowego w Zabrzu

Zamawiający Sąd Rejonowy w Zabrzu (Zabrze, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa polegająca na wykonaniu prac w zakresie codziennego, kompleksowego utrzymania…”, wybierając ofertę wykonawcy MULTISERVICE Sp. z o.o. Wartość umowy: 461 529 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Sąd Rejonowy w ZabrzuZabrze, Śląskieopublikowano 7 sierpnia 2025
Wartość umowy
461 529 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MULTISERVICE Sp. z o.o. (Gliwice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 461 528,64 zł (umowę zawarto 17 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 461 528,64 zł do 728 399,88 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 sierpnia 2025 r. do 31 lipca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Zabrzu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000322229

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3 Maja 21

1.5.2.)Miejscowość

Zabrze

1.5.3.)Kod pocztowy

41-800

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@zabrze.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zabrze.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e12e698d-cd91-4430-a27f-e4c8a0e61a0f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Sądownictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa polegająca na wykonaniu prac w zakresie codziennego, kompleksowego
utrzymania czystości w budynkach oraz wokół budynków Sądu Rejonowego
w Zabrzu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e12e698d-cd91-4430-a27f-e4c8a0e61a0f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00365885

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00058555/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Kompleksowe sprzątanie budynków należących do Sądu Rejonowego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 21 i 23, Wolności 291 oraz przy ul. Sądowej 1

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00191539

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

D.261.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

461528,64 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu prac w zakresie codziennego, kompleksowego utrzymania czystości w budynkach oraz wokół budynków Sądu Rejonowego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 21 i 23, ul. Wolności 291 oraz nieruchomości przy ul. Sądowej 1

4.5.3.)Główny kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

461528,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

728399,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

461528,64 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MULTISERVICE Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6791021905

7.3.3)Ulica

Rynek 15-16

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

461528,64 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-08-01 do 2026-07-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90911200-8Usługi sprzątania budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
621 000 zł
Próbka: 38 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
263 664 zł941 959 zł
Rozstęp międzykwartylowy
678 294 zł
Źródło próbki
CPV 90911200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
263 664 zł
Mediana
621 000 zł
Górny kwartyl
941 959 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Zabrzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zabrze.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 461 529 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90911200-8 (Usługi sprzątania budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MULTISERVICE Sp. z o.o. (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.