Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
364 695 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    347 475 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    17 220 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Lisewo

Zamawiający Gmina Lisewo (Lisewo, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Lisewo”, wybierając ofertę wykonawcy MKM Market Małgorzata Modzelewska. Łączna wartość umów: 364 695 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina LisewoLisewo, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 6 sierpnia 2025
Łączna wartość umów
364 695 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma MKM Market Małgorzata Modzelewska za łącznie 364 695,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lisewo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118514

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chełmińska 2

1.5.2.)Miejscowość

Lisewo

1.5.3.)Kod pocztowy

86-230

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mackowska@lisewo.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.lisewo.com

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-07472bd7-3c27-46ca-ad19-99da5486e0b2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Lisewo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-07472bd7-3c27-46ca-ad19-99da5486e0b2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00363772

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00013933/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Lisewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działania 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00280878

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGiI.271.4.2025.MM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Lisewo”.

Część 1 zamówienia – Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego
Lp. Nazwa Ilość
1. Zakup klastra serwerowego 1 szt.
2. Zakup serwera 1 szt.
3. Zakup przełącznika TYP A 3 szt.
4. Zakup przełącznika TYP B 1 szt.
5. Zakup NAS 1 szt.
6. Zakup UPS TYP A 1 szt.
7. Zakup UPS TYP B 1 szt.
8. Zakup tokenu 5 szt.
9. Zakup access point 2 szt.
10. Zakup usług wdrożenia 1 szt.

Ponadto:
- Dostarczony sprzęt i oprogramowanie muszą być wolne od wad prawnych i fizycznych oraz nienoszący oznak użytkowania.
- Dostarczony sprzęt i oprogramowanie muszą być fabrycznie nowe (tzn. wyprodukowane nie wcześniej, niż na 9 miesięcy przed ich dostarczeniem), muszą pochodzić z oficjalnego kanału sprzedaży producenta na rynek polski, pochodzić z seryjnej produkcji z uwzględnieniem opcji konfiguracyjnych przewidzianych przez producenta dla oferowanego modelu sprzętu i oprogramowania.
- Niedopuszczalne są produkty prototypowe, nie dopuszcza się urządzeń długotrwale magazynowanych oraz pochodzących z programów wyprzedażowych producenta. Urządzenia nie mogą znajdować się na liście „end-of-sale”, „end-of-support”, „end-of-life” producenta lub innych listach prowadzonych przez producentów produktów świadczących o tym, że produkt został wycofany ze sprzedaży, wsparcie dla niego zostało zakończone lub producent zaprzestaje wydawania aktualizacji, poprawek bezpieczeństwa czy też napraw dla produktu.
- Wymagana ilość i rozmieszczenie (na zewnątrz obudowy) jakichkolwiek portów nie może być osiągnięta w wyniku stosowania konwerterów, przejściówek, itp., niedopuszczalne jest zastosowanie jakichkolwiek zewnętrznych przejściówek czy konwerterów. Niedopuszczalna jest realizacja tylko części funkcji bądź wymaganych standardów zamiast innych określonych jako minimalne w niniejszym dokumencie. Wszystkie wymagania minimalne muszą zostać zapewnione przez dostarczane produkty bez konieczności zakupu żadnych dodatkowych elementów przez Zamawiającego, chyba że z niniejszego dokumentu wynika inaczej.
- Wszystkie urządzenia będą zasilane bezpośrednio z sieci 230V.
- Wykonawca zapewni dostawę do wskazanej przez Zamawiającego lokalizacji.
- Dla dostaw sprzętu informatycznego z oprogramowaniem Zamawiający wymaga fabrycznie nowego oprogramowania (nieużywanego nigdy wcześniej), w wersji z certyfikatem autentyczności dla każdej licencji, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje certyfikaty autentyczności. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego oprogramowania (w tym systemu operacyjnego) nieużywanego oraz nigdy wcześniej nieaktywowanego na innym urządzeniu oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku oprogramowania naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje takie zabezpieczenia. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji dostarczonego oprogramowania na etapie oceny ofert jak i na etapie dostawy pod kątem legalności oprogramowania bezpośrednio u producenta oprogramowania. Zamawiający zastrzega możliwość żądania od Wykonawcy na etapie dostawy przedstawienia dokumentów dotyczących zakupu oprogramowania (faktury, rachunki) w autoryzowanym kanale dystrybucyjnym producenta oprogramowania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i
wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, określono w Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

48822000-6 - Serwery komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48823000-3 - Serwery plików

31214100-0 - Przełączniki

48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego

4.5.5.)Wartość części

373000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Lisewo”.

Część 2 zamówienia – Dostawa oprogramowania informatycznego

Lp. Nazwa Ilość
1. Rozbudowa oprogramowania automatyzującego
proces inwentaryzacji i monitorowania 1 szt.

Ponadto:
− Dostarczone oprogramowanie musi być wolne od wad prawnych i fizycznych oraz nienoszące oznak użytkowania.
− Dostarczone oprogramowanie musi być fabrycznie nowe, musi pochodzić z oficjalnego kanału sprzedaży producenta na rynek polski, pochodzić z seryjnej produkcji z uwzględnieniem opcji konfiguracyjnych przewidzianych przez producenta dla oferowanego oprogramowania.
− Niedopuszczalne są produkty prototypowe, oprogramowanie nie może znajdować się na liście „end-of-sale”, „end-of-support”, „end-of-life” producenta lub innych listach prowadzonych przez producentów produktów świadczących o tym, że produkt został wycofany ze sprzedaży, wsparcie dla niego zostało zakończone lub producent zaprzestaje wydawania aktualizacji, poprawek bezpieczeństwa czy też napraw dla produktu.
− Wykonawca zapewni dostawę oprogramowania do wskazanej przez Zamawiającego lokalizacji.
− Prace instalacyjne będzie można realizować wyłącznie w terminach uzgodnionych z Zamawiającym.
− Wykonawca będzie zobowiązany do złożenia dokumentacji powykonawczej, zawierającej w szczególności wszystkie dane dostępu do urządzeń i oprogramowania, które będą wykorzystywane podczas instalacji i konfiguracji sprzętu i oprogramowania.
− Dla dostaw oprogramowania Zamawiający wymaga fabrycznie nowego oprogramowania (nieużywanego nigdy wcześniej), w wersji z certyfikatem autentyczności dla każdej licencji, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje certyfikaty autentyczności. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego oprogramowania, nieużywanego oraz nigdy wcześniej nieaktywowanego oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku oprogramowania posiadającego fizyczny nośnik naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje takie zabezpieczenia. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji dostarczonego oprogramowania na etapie oceny ofert jak i na etapie dostawy pod kątem legalności oprogramowania bezpośrednio u producenta oprogramowania. Zamawiający zastrzega możliwość żądania od Wykonawcy na etapie dostawy przedstawienia dokumentów dotyczących zakupu oprogramowania w autoryzowanym kanale dystrybucyjnym producenta oprogramowania.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, określono w Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.5.)Wartość części

7000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

347475,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

347475,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

347475,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MKM Market Małgorzata Modzelewska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5311424182

7.3.3)Ulica

Zdziarska 83Z/8 lok. 2

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-289

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

347475,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17220,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

17220,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17220,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MKM Market Małgorzata Modzelewska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5311424182

7.3.3)Ulica

Zdziarska 83Z/8 lok. 2

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-289

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17220,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48822000-6Serwery komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
625 201 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
219 203 zł1 458 126 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 238 923 zł
Źródło próbki
CPV 48822000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
219 203 zł
Mediana
625 201 zł
Górny kwartyl
1 458 126 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lisewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lisewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 364 695 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48822000-6 (Serwery komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MKM Market Małgorzata Modzelewska (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.