Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
150 629 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa dostawa i dystrybucja energii elektrycznej dla Archiwum Państwowego w Zielonej Górze

Zamawiający Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (Zielona Góra, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa dostawa i dystrybucja energii elektrycznej dla Archiwum Państwowego w…”, wybierając ofertę wykonawcy ENEA S.A. Wartość umowy: 150 629 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Archiwum Państwowe w Zielonej GórzeZielona Góra, Lubuskieopublikowano 5 sierpnia 2025
Wartość umowy
150 629 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2025

    Termin ofert: 11 lipca 2025 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    05 sierpnia 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ENEA S.A. (Poznań), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 150 629,03 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W ZIELONEJ GÓRZE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001212

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Aleja Wojska Polskiego 67A

1.5.2.)Miejscowość

Zielona Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

65-762

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@archiwum.zgora.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.archiwum.zgora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-130234d6-91a3-448d-9c49-99dc48c771b2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa dostawa i dystrybucja energii elektrycznej dla
Archiwum Państwowego w Zielonej Górze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-130234d6-91a3-448d-9c49-99dc48c771b2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00362603

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00123712/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Kompleksowa dostawa i dystrybucja energii elektrycznej dla Archiwum Państwowego w Zielonej Górze

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00303028

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DAG.260.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla Archiwum Państwowego w Zielonej Górze, Al. Wojska Polskiego 67a.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

150629,03 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

150629,03 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

150629,03 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ENEA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7770020640

7.3.3)Ulica

Pastelowa 8

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-198

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

150629,03 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
533 488 zł17 612 531 zł
Rozstęp międzykwartylowy
17 079 043 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
533 488 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
17 612 531 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Archiwum Państwowe w Zielonej Górze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zielona Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 150 629 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ENEA S.A. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.