Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
491 788 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 11) Część (Zadanie) nr 1 Ubezpieczenie majątkowe obejmować będzie: a) ubezpieczenie mienia, b) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, c) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)
    Wartość umowy
    32 504 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 22) Część (Zadanie) nr 2 Ubezpieczenia komunikacyjne pojazdów obejmować będzie: a) ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadacza pojazdów, b) ubezpieczenie Auto – Casco (AC) c) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (
    Wartość umowy
    59 752 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 33) Część (Zadanie) nr 3 Ubezpieczenie jednostek pływających obejmować będzie: a) ubezpieczenie Casco morskie, b) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Armatora, c) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)
    Wartość umowy
    399 532 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena55%Rozszerzenie zakresu "Rz"45%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe ubezpieczenie dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (Zadanie nr 1-3)

Zamawiający Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego (Słupsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe ubezpieczenie dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (Zadanie nr 1-3)”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 491 788 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Główny Inspektorat Rybołówstwa MorskiegoSłupsk, Pomorskieopublikowano 5 sierpnia 2025
Łączna wartość umów
491 788 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (część 1); TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (część 2); Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S. A. (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 491 788,45 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 382183585

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Pawła II nr 1

1.5.2.)Miejscowość

Słupsk

1.5.3.)Kod pocztowy

76-200

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.7.)Numer telefonu

59 8424457

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.skwira@girm.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gov.pl/girm

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/girm

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


rybołówstwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe ubezpieczenie dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (Zadanie nr 1-3)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c84dee8c-9be9-42a3-a436-cc23c14bae02

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00360838

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020874/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Kompleksowe ubezpieczenie mienia Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (Zdanie nr 1-3).

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00287048

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BAG.26.4.2025.ZAP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

518326,00

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Część (Zadanie) nr 1 Ubezpieczenie majątkowe obejmować będzie

a) ubezpieczenie mienia, b) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, c) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66515200-5 - Usługi ubezpieczenia własności

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

4.5.5.)Wartość części

35500 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2)Część (Zadanie) nr 2 Ubezpieczenia komunikacyjne pojazdów obejmować będzie

a) ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadacza pojazdów, b) ubezpieczenie Auto – Casco (AC) c) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) d) ubezpieczenie Szyby e) ubezpieczenie Assistance

4.5.3.)Główny kod CPV

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.)Wartość części

72511,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3)Część (Zadanie) nr 3 Ubezpieczenie jednostek pływających obejmować będzie

a) ubezpieczenie Casco morskie, b) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Armatora, c) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.5.)Wartość części

404000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

32504,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

35500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

32504,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1180130637

7.3.3)Ulica

Władysława IV 22

7.3.4)Miejscowość

Sopot

7.3.5)Kod pocztowy

81-743

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

32504,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

59752,45 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

71780,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

59752,45 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5252271511

7.3.3)Ulica

Domaniewska 41

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-672

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

59752,45 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

399532,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

399532,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

399532,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S. A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210420047

7.3.3)Ulica

Rondo I. Daszyńskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-843

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

399532,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Słupsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 491 788 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (Sopot). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.