Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 068 823 zł
Umowa zawarta
9 lipca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa zestawów odczynnikowych do celowanego sekwencjonowania następnej generacji (NGS) panelu wielogenowego, wraz z usługą analizy bioinformatycznej.

Zamawiający Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa zestawów odczynnikowych do celowanego sekwencjonowania następnej generacji (NGS)…”, wybierając ofertę wykonawcy Analityk Genetyka Unrug Wójtowicz Spółka Komandytowa. Wartość umowy: 1 068 823 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Instytut Gruźlicy i Chorób PłucWarszawa, Mazowieckieopublikowano 1 sierpnia 2025
Wartość umowy
1 068 823 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 czerwca 2025

    Termin ofert: 4 lipca 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 sierpnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Analityk Genetyka Unrug Wójtowicz Spółka Komandytowa (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 068 823,16 zł (umowę zawarto 9 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288490

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Płocka 26

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-138

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.jaroszewska@igichp.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.igichp.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://igichp.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa zestawów odczynnikowych do celowanego sekwencjonowania następnej generacji (NGS) panelu wielogenowego, wraz z usługą analizy bioinformatycznej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5a7b4a96-7105-4fee-8af8-891c9445b56d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00358548

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00295575

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AP.26.54.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1072699,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zestaw odczynnikowy umożliwiający przygotowanie bibliotek do sekwencjonowana następnej genereracji (NGS), op. 62;
2) Zestaw odczynnikowy umożliwiający syntezę cDNA na matrycy RNA izolowanego z materiału tkankowego lub cytologicznego, utrwalonego w formalinie i zatopionego w bloczku parafinowym (FFPET) oraz ocenę jego jakości metodą qPCR, op. 12;
3) Sekwencje znacznikowe i adaptorowe dla sekwenatora Illlumina, będącego na stanie IGiChP, przeznaczone do dwustronnego wyznakowania materiału genetycznego w każdej z prób, op.5;
4) Sekwencje znacznikowe i adaptorowe dla sekwenatora Illlumina, będącego na stanie IGiChP, przeznaczone do dwustronnego wyznakowania materiału genetycznego w każdej z prób, op. 5;
5) Sekwencje znacznikowe i adaptorowe dla sekwenatora Illlumina, będącego na stanie IGiChP, przeznaczone do dwustronnego wyznakowania materiału genetycznego w każdej z prób, op.5;
6) Sekwencje znacznikowe i adaptorowe dla sekwenatora Illlumina, będącego na stanie IGiChP, przeznaczone do dwustronnego wyznakowania materiału genetycznego w każdej z prób, op.5;
7) Sekwencje znacznikowe i adaptorowe dla sekwenatora Illlumina, będącego na stanie IGiChP, przeznaczone do dwustronnego wyznakowania materiału genetycznego w każdej z prób, op.5;
8) Sekwencje znacznikowe i adaptorowe dla sekwenatora Illlumina, będącego na stanie IGiChP, przeznaczone do dwustronnego wyznakowania materiału genetycznego w każdej z prób, op.7;
9) Zestaw materiałowo-odczynnikowy zapewniający przygotowanie referencyjnych bibliotek DNA w ramach wewnętrznej kontroli jakości oraz przeprowadzenie sekwencjonowania bibliotek metodą NGS na sekwenatorze MiSeq (Illumina), będącym na stanie IGiChP, op. 10;
10) Przeprowadzenie analizy bioinformatycznej wyników sekwencjonowania biblioteki wykonanej przy pomocy zestawu odczynnikowego wskazanego w pozycji 1. w autorskim oprogramowaniu chmurowym, analiz 600;
11) Kontrolna biblioteka z genomowego DNA bakteriofaga PhiX, stanowiąca wzorzec dla sekwenatora NGS Illumina, będącego na stanie IGiChP, op.1.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1068823,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1068823,16 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1068823,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Analityk Genetyka Unrug Wójtowicz Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9512472959

7.3.3)Ulica

ul. Żwirki i Wigury, nr 101 lok. 5.22

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-089

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1068823,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
604 052 zł
Próbka: 169 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
275 205 zł1 279 722 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 004 517 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
275 205 zł
Mediana
604 052 zł
Górny kwartyl
1 279 722 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 068 823 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Analityk Genetyka Unrug Wójtowicz Spółka Komandytowa (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.