Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
211 788 zł
Umowa zawarta
28 lipca 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 211 788 zł – 235 294 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego do celów grzewczych do budynków Sądu Rejonowego w Chełmnie, Sądu Rejonowego w Wąbrzeźnie oraz Sądu Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu

Zamawiający Sąd Okręgowy w Toruniu (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego do celów grzewczych do budynków Sądu Rejonowego w…”, wybierając ofertę wykonawcy Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. Wartość umowy: 211 788 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Sąd Okręgowy w ToruniuToruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 31 lipca 2025
Wartość umowy
211 788 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 211 788,17 zł (umowę zawarto 28 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 211 788,17 zł do 235 293,50 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Okręgowy w Toruniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000571493

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piekary 51

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@torun.so.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.torun.so.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-01bbafa5-1776-48c2-ba0e-aa6b48e9d3dc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Wymiar sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego do celów grzewczych do budynków
Sądu Rejonowego w Chełmnie, Sądu Rejonowego w Wąbrzeźnie
oraz Sądu Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-01bbafa5-1776-48c2-ba0e-aa6b48e9d3dc

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00355507

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00148224/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa gazu do budynków Sądu Rejonowego w Chełmnie, Wąbrzeźnie i Golubiu Dobrzyniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00280563

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

G.261.07.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa dostawa gazu ziemnego do celów grzewczych do budynków Sądu
Rejonowego w Chełmnie, Sądu Rejonowego w Wąbrzeźnie oraz Sądu Rejonowego w Golubiu Dobrzyniu.
Dostarczanie gazu odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży i umowy o
świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji gazu (umowy kompleksowej) oraz odbywać się będzie na warunkach,
określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( t.j. Dz.U.2022.1385), Kodeksu Cywilnego
oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
Dostarczony przez Wykonawcę gaz ziemny będzie przeznaczony dla celów grzewczych.
Dostawa gazu odbywać się będzie całodobowo do punktu odbioru Zamawiającego znajdującego się:
a) w budynku Sądu Rejonowego w Chełmnie przy ul. Toruńskiej 3,
b) w budynku Sądu Rejonowego w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 19,
c) w budynku Sądu Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu przy ul. Kościelnej 23/25

4.5.3.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

211788,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

235293,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

211788,17 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9730421440

7.3.3)Ulica

ul. Aleje Jerozolimskie 142B

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-305

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

211788,17 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Okręgowy w Toruniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 211 788 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.