Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
161 982 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2025
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 161 982 zł – 249 363 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych - droga Brzozowa w kier. Musiał et I nr dz. 1182/1 w m. Brzozowa o dł 220 mb; droga Polichty – Sucha Góra – et I nr dz. 439 w m. Polichty o dł. 200 mb

Zamawiający Gmina Gromnik (Gromnik, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych - droga Brzozowa w kier. Musiał et I nr…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle. Wartość umowy: 161 982 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina GromnikGromnik, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 30 lipca 2025
Wartość umowy
161 982 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle (Jasło), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 161 981,78 zł (umowę zawarto 29 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 161 981,78 zł do 249 362,82 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GROMNIK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660950

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Witosa 2

1.5.2.)Miejscowość

Gromnik

1.5.3.)Kod pocztowy

33-180

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

146514202, 146514238

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gromnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gromnik.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12b6bd80-72fa-4eab-a392-25735dd66868

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych - droga Brzozowa w kier. Musiał et I nr dz. 1182/1 w m. Brzozowa o dł 220 mb; droga Polichty – Sucha Góra – et I nr dz. 439 w m. Polichty o dł. 200 mb

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-12b6bd80-72fa-4eab-a392-25735dd66868

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00351896

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042300/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja dróg dojazdowych do pól rolniczych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00272717

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IK.271.4.2025.ZP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych - droga

Brzozowa w kier. Musiał etap I nr działki 1182/1 w miejscowości Brzozowa o długości 220 mb w km 0+520 – 0+740; droga: Polichty – Sucha Góra – etap I nr działki 439 w miejscowości Polichty o długości 200 mb w km 0+882-1+082. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) roboty przygotowawcze; 2) podbudowy; 3) nawierzchnie; 4) pobocza (tylko na drodze w miejscowości Polichty). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych /SST/ oraz przedmiary robót. 4. Uwagi końcowe: 1) Wykonawca wykona roboty budowlane zgodnie z warunkami wykonania i odbioru robót określonymi w SST, z należytą starannością, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz warunkami projektu umowy /Załącznik nr 7/, 2) Wykonawca we własnym zakresie wykona odpowiednie zabezpieczenie i oznakowanie robót, 3) W czasie realizacji robót Wykonawca utrzymywał będzie teren budowy w stanie bez przeszkód komunikacyjnych oraz będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze we własnym zakresie i na własny koszt, 4) Wykonawca ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty końcowego odbioru robót, 5. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP w sytuacji, gdyby w SWZ oraz załącznikach do SWZ, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 PZP a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 6. Zgodnie z art. 101 ust. 5 PZP wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

161981,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

249362,82 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

161981,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6851949581

7.3.3)Ulica

Jana Pawła II

7.3.4)Miejscowość

Jasło

7.3.5)Kod pocztowy

38-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

161981,78 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji przedmiotu umowy wraz z jego odbiorem: 60 dni od daty zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do dnia 30.09.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
661 555 zł
Próbka: 98 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 651 zł1 360 216 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 002 566 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 651 zł
Mediana
661 555 zł
Górny kwartyl
1 360 216 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gromnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gromnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 161 982 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle (Jasło). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.