Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
552 024 zł
Umowa zawarta
25 lipca 2025
Okres realizacji
od 1 września 2025 do 26 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 552 024 zł – 594 772 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz dzieci i uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Gmina Ozorków (Ozorków, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz dzieci i uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Łęczyca Spółka z o.o. Wartość umowy: 552 024 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina OzorkówOzorków, Łódzkie (powiat Zgierski →)opublikowano 28 lipca 2025
Wartość umowy
552 024 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Łęczyca Spółka z o.o. (Łęczyca), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 552 024,00 zł (umowę zawarto 25 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 552 024,00 zł do 594 772,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2025 r. do 26 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ozorków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057796

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wigury 14

1.5.2.)Miejscowość

Ozorków

1.5.3.)Kod pocztowy

95-035

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

42 2771444

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@ug-ozorkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ug-ozorkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-ozorkow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz dzieci i uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1f6a2a99-14bf-48ea-ab6e-4b4968d92a43

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00347351

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00065614/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usługi transportu na podstawie zakupu biletów miesięcznych uprawniających uczniów do korzystania z usługi przewozu w funkcjonującej komunikacji otwartej na wyznaczonych trasach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00299750

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup biletów miesięcznych dla dzieci i uczniów uczęszczających do:
• Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu,
• Szkoły Podstawowej im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej,
• Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Solcy Wielkiej,
• Gminnego Przedszkola w Leśmierzu, dla których organem prowadzącym jest Gmina Ozorków
• oraz dla uczniów z terenu gminy Ozorków uczęszczających do Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie
w roku szkolnym 2025/2026 (w okresie od 1 września 2025r. do 26 czerwca 2026r.), w funkcjonującej komunikacji otwartej na wyznaczonych przez Zamawiającego trasach.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

552024,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

594772,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

552024,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Łęczyca Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5070012235

7.3.3)Ulica

Belwederska 7A

7.3.4)Miejscowość

Łęczyca

7.3.5)Kod pocztowy

99-100

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

552024,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ozorków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ozorków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 552 024 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Łęczyca Spółka z o.o. (Łęczyca). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.