Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
338 197 zł
Umowa zawarta
17 lipca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 338 197 zł – 453 600 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych z posesji, zlokalizowanych na terenie Gminy Bralin

Zamawiający Gmina Bralin (Bralin, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych z posesji, zlokalizowanych na terenie…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNO-TRANSPORTOWE "WENCEL" Józef Wencel. Wartość umowy: 338 197 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina BralinBralin, Wielkopolskieopublikowano 23 lipca 2025
Wartość umowy
338 197 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNO-TRANSPORTOWE "WENCEL" Józef Wencel (Kępno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 338 196,60 zł (umowę zawarto 17 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 338 196,60 zł do 453 600,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRALIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855558

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 3

1.5.2.)Miejscowość

Bralin

1.5.3.)Kod pocztowy

63-640

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@bralin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugbralin.bip.e-zeto.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ugbralin.ezamowienia.com/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych z posesji, zlokalizowanych na terenie Gminy Bralin

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-485b9b0f-387a-4502-b698-c667c7c6bbda

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00340179

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00044858/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych z posesji, zlokalizowanych na terenie Gminy Bralin

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00193396

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych z posesji, zlokalizowanych na terenie Gminy Bralin”.
Niniejsze postępowanie obejmuje:
1) odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych,
2) transport odebranych odpadów do instalacji komunalnej ZZO Olszowa, Olszowa, ul. Bursztynowa 55, 63-600 Kępno,
3) zakup i systematyczne wyposażanie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki (oznakowane nazwą Zamawiającego oraz informacją o sposobie korzystania z nich) do selektywnej zbiórki odpadów dla frakcji: papier, metale i
tworzywa sztucznie oraz bioodpady (worki należy dostarczyć w dniu odbioru danej frakcji w ilości worek za worek),
4) przekazywanie miesięcznych raportów, bieżące monitorowanie poprawności sposobu gromadzenia i segregowania odpadów, zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Gminy Bralin nr XXX/181/2020 z dnia 16 grudnia 2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bralin, zmienioną uchwałą nr LXV/339/2022 Rady Gminy Bralin z dnia 29 listopada 2022 roku w sprawie zmiany uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bralin, uchwałą nr LXXII/371/2023 Rady Gminy Bralin z dnia 29 marca 2023 roku w sprawie zmiany uchwały
w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bralin oraz uchwałą nr IV/23/2024 Rady Gminy Bralin z dnia 28 czerwca 2024 roku w sprawie zmiany uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bralin, a także przepisami Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r., w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r., poz. 906).

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

338196,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

453600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

338196,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNO-TRANSPORTOWE "WENCEL" Józef Wencel

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6191221346

7.3.3)Ulica

Poznańska 9

7.3.4)Miejscowość

Kępno

7.3.5)Kod pocztowy

63-600

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

338196,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bralin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bralin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 338 197 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNO-TRANSPORTOWE "WENCEL" Józef Wencel (Kępno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.