Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 276 183 zł
Umowa zawarta
21 lipca 2025
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 276 183 zł – 2 768 875 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowa40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu

Zamawiający Gmina Leśniowice (Leśniowice, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu”, wybierając ofertę wykonawcy POL-BUD BUDOWNICTWO SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 2 276 183 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina LeśniowiceLeśniowice, Lubelskie (powiat Chełmski →)opublikowano 21 lipca 2025
Wartość umowy
2 276 183 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POL-BUD BUDOWNICTWO SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Dys), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 276 183,24 zł (umowę zawarto 21 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 276 183,24 zł do 2 768 875,28 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LEŚNIOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110198050

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

21A

1.5.2.)Miejscowość

Leśniowice

1.5.3.)Kod pocztowy

22-122

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

82 567-54-94

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@uglesniowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uglesniowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-lesniowice.lubelskie.pl/#/offer/02d486d9-6b9d-4880-a2d7-207b0a940775

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19a8cf66-3c5d-4f99-bbc7-025f1eeb5846

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00337240

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020112/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

B1.1.3 Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00280874

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1753641,91 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia realizacja inwestycji pod nazwą

„Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu” 2. Zadanie zakłada przeprowadzenie kompleksowej modernizacji energetycznej budynku użyteczności publicznej – Szkoły Podstawowej w Sielcu, w szczególności: 1). Modernizację przegrody stropu zewnętrznego – polegająca na ociepleniu dodatkową wełną mineralną granulowaną 40. Wymagana dodatkowa warstwa izolacji termicznej o grubości 10 cm. W zakresie usprawnienia ujęto prace przygotowawcze i odtworzeniowe. 2). Modernizację przegrody ściany zewnętrznej - cokołu nad ziemią – polegająca na ociepleniu styropianem graftitowym. Wymagana dodatkowa warstwa izolacji termicznej o grubości 10 cm. W zakresie usprawnienia ujęto prace przygotowawcze i odtworzeniowe. 3). Modernizację przegrody ściany na gruncie– polegająca na ociepleniu płytą XPS. Wymagana dodatkowa warstwa izolacji termicznej o grubości 10 cm. 4). Modernizację przegrody OZ 3&#34; Wentylacja grawitacyjna&#34; okna – polegająca na wymianie stolarki na okno o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: Stolarka bardzo szczelna (a<0,3). 5). Modernizację przegrody OZ 1&#34; Wentylacja grawitacyjna&#34; okna – polegająca na wymianie stolarki na okno o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: Stolarka bardzo szczelna (a<0,3). 6). Modernizację przegrody OZ 2&#34; Wentylacja grawitacyjna&#34; okna – polegająca na wymianie stolarki na okno o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: Stolarka bardzo szczelna (a<0,3). 7). Modernizację przegrody OZ 4&#34; Wentylacja grawitacyjna&#34; okna – polegająca na wymianie stolarki na okno o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: Stolarka bardzo szczelna (a<0,3). 8). Modernizację przegrody DZ 1&#34; Wentylacja grawitacyjna&#34; drzwi – polegająca na wymianie stolarki na drzwi o współczynniku U dla nowej stolarki: 1,300 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: stolarka szczelna ( 0,5 < a < 1 ). 9). Modernizację przegrody DZ 2&#34; Wentylacja grawitacyjna&#34; drzwi – polegająca na wymianie stolarki na drzwi o współczynniku U dla nowej stolarki: 1,300 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: stolarka szczelna ( 0,5 < a < 1 ). 10). Modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej – polegająca na montażu zbiornika na c.w.u. o pojemności 500 l. 11). Modernizacja instalacji grzewczej – polegająca instalacji pompy ciepła typu powietrze-woda wraz z demontażem oraz modernizacja instalacji c.o. Dostarczona pompa ciepła winna posiadać sezonowy wskaźnik efektywności energetycznej instalacji SCOP, liczony zgodnie z normą PN-EN 14825 dla pompy ciepła typu powietrze-woda dla potrzeb c.o. i c.w.u., zasilanych energią elektryczną nie niższy niż 3,3. Wykonawca, przed dostawą i zamontowaniem pompy ciepła, jest zobowiązany do dostarczenia zamawiającemu raportu badań z akredytowanego laboratorium, potwierdzającego, iż współczynnik efektywności SCOP dla pompy ciepła będzie wynosił ≥3.3. 12). Montaż pochylni dla osób niepełnosprawnych ze stali wraz z wykonaniem stopy fundametowej. 3. Wykonawca powinien zrealizować całość inwestycji uwzględniając aspekty ekonomiczne, środowiskowe i społeczne. 4. Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w Dokumentacji technicznej w skład której wchodzą: dokumentacja techniczna, audyt energetyczny ex-ante, przedmiary robót, które stanowią załącznik nr 1 do SWZ. 5. Przedmiot zamówienia nie obejmuje wykonania i montażu instalacji fotowoltaicznej. 6. Zamawiający zastrzega konieczność realizacji prac modernizacyjnych zgodnie z zasadą DNSH wynikającą z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088 (Dz. Urz. UE L 198 z 22.6.2020, s. 13) 7. Gwarancja. Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowane urządzenia – stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres w przedziale od 60 miesięcy (termin minimalny) do 84 miesięcy (termin maksymalny). Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych –niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. 8. Ubezpieczenie. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, z którym zawrze umowę, dokumentów potwierdzających, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej w przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż wartość brutto złożonej oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45321000-3 - Izolacja cieplna

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45000000-7 - Roboty budowlane

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2276183,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2768875,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2276183,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POL-BUD BUDOWNICTWO SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7133112575

7.3.3)Ulica

Kwiatowa 29

7.3.4)Miejscowość

Dys

7.3.5)Kod pocztowy

21-003

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2276183,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Leśniowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leśniowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 276 183 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45321000-3 (Izolacja cieplna). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POL-BUD BUDOWNICTWO SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Dys). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.