Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu
Zamawiający Gmina Leśniowice (Leśniowice, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
16 czerwca 2025
Termin ofert: 1 lipca 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
21 lipca 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 marca 2026
1 wykonawca
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA LEŚNIOWICE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 110198050 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 21A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Leśniowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 22-122 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL812 - Chełmsko-zamojski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 82 567-54-94 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@uglesniowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.uglesniowice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-19a8cf66-3c5d-4f99-bbc7-025f1eeb5846 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00161908 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-03-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00280874 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | B1.1.3 Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia realizacja inwestycji pod nazwą | „Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu” 2. Zadanie zakłada przeprowadzenie kompleksowej modernizacji energetycznej budynku użyteczności publicznej – Szkoły Podstawowej w Sielcu, w szczególności: 1). Modernizację przegrody stropu zewnętrznego – polegająca na ociepleniu dodatkową wełną mineralną granulowaną 40. Wymagana dodatkowa warstwa izolacji termicznej o grubości 10 cm. W zakresie usprawnienia ujęto prace przygotowawcze i odtworzeniowe. 2). Modernizację przegrody ściany zewnętrznej - cokołu nad ziemią – polegająca na ociepleniu styropianem graftitowym. Wymagana dodatkowa warstwa izolacji termicznej o grubości 10 cm. W zakresie usprawnienia ujęto prace przygotowawcze i odtworzeniowe. 3). Modernizację przegrody ściany na gruncie– polegająca na ociepleniu płytą XPS. Wymagana dodatkowa warstwa izolacji termicznej o grubości 10 cm. 4). Modernizację przegrody OZ 3" Wentylacja grawitacyjna" okna – polegająca na wymianie stolarki na okno o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: Stolarka bardzo szczelna (a<0,3). 5). Modernizację przegrody OZ 1" Wentylacja grawitacyjna" okna – polegająca na wymianie stolarki na okno o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: Stolarka bardzo szczelna (a<0,3). 6). Modernizację przegrody OZ 2" Wentylacja grawitacyjna" okna – polegająca na wymianie stolarki na okno o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: Stolarka bardzo szczelna (a<0,3). 7). Modernizację przegrody OZ 4" Wentylacja grawitacyjna" okna – polegająca na wymianie stolarki na okno o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: Stolarka bardzo szczelna (a<0,3). 8). Modernizację przegrody DZ 1" Wentylacja grawitacyjna" drzwi – polegająca na wymianie stolarki na drzwi o współczynniku U dla nowej stolarki: 1,300 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: stolarka szczelna ( 0,5 < a < 1 ). 9). Modernizację przegrody DZ 2" Wentylacja grawitacyjna" drzwi – polegająca na wymianie stolarki na drzwi o współczynniku U dla nowej stolarki: 1,300 W/(m2∙K). Wymagany typ stolarki: stolarka szczelna ( 0,5 < a < 1 ). 10). Modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej – polegająca na montażu zbiornika na c.w.u. o pojemności 500 l. 11). Modernizacja instalacji grzewczej – polegająca instalacji pompy ciepła typu powietrze-woda wraz z demontażem oraz modernizacja instalacji c.o. Dostarczona pompa ciepła winna posiadać sezonowy wskaźnik efektywności energetycznej instalacji SCOP, liczony zgodnie z normą PN-EN 14825 dla pompy ciepła typu powietrze-woda dla potrzeb c.o. i c.w.u., zasilanych energią elektryczną nie niższy niż 3,3. Wykonawca, przed dostawą i zamontowaniem pompy ciepła, jest zobowiązany do dostarczenia zamawiającemu raportu badań z akredytowanego laboratorium, potwierdzającego, iż współczynnik efektywności SCOP dla pompy ciepła będzie wynosił ≥3.3. 12). Montaż pochylni dla osób niepełnosprawnych ze stali wraz z wykonaniem stopy fundametowej. 3. Wykonawca powinien zrealizować całość inwestycji uwzględniając aspekty ekonomiczne, środowiskowe i społeczne. 4. Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w Dokumentacji technicznej w skład której wchodzą: dokumentacja techniczna, audyt energetyczny ex-ante, przedmiary robót, które stanowią załącznik nr 1 do SWZ. 5. Przedmiot zamówienia nie obejmuje wykonania i montażu instalacji fotowoltaicznej. 6. Zamawiający zastrzega konieczność realizacji prac modernizacyjnych zgodnie z zasadą DNSH wynikającą z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088 (Dz. Urz. UE L 198 z 22.6.2020, s. 13) 7. Gwarancja. Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowane urządzenia – stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres w przedziale od 60 miesięcy (termin minimalny) do 84 miesięcy (termin maksymalny). Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych –niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. 8. Ubezpieczenie. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, z którym zawrze umowę, dokumentów potwierdzających, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej w przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż wartość brutto złożonej oferty. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45321000-3 - Izolacja cieplna |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej 45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien 45000000-7 - Roboty budowlane 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 120 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | POL-BUD BUDOWNICTWO SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7133112575 |
| 4.3.3.) | Ulica | Kwiatowa 29 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Dys |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 21-003 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2276183,24 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00337240/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-01-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność zmiany terminu wykonania zamówienia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin wykonania zamówienie do dnia 20.01.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2276183,24 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →